Jak przygotować się do morsowania?

2019-01-02
Jak przygotować się do morsowania?

Morsowanie z roku na rok staje się coraz bardziej popularne, a śmiałkom, którzy zdecydują się na uprawianie tej ekstremalnej formy aktywności – przynosi mnóstwo zdrowotnych korzyści! Uprawianie morsowania hartuje, buduje odporność organizmu, poprawia wydolność i metabolizm, ale i leczy! Pozytywnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy, świetnie poprawia ukrwienie skóry, rozprawia się z cellulitem u kobiet, wszelkimi problemami skórnymi i alergiami. Pro-zdrowotnie działa na kości i stawy niwelując ewentualny ból i poprawiając zakres ich ruchu!

jak przygotować się do morsowaniaKąpanie się w lodowatej wodzie, o ile nie cierpisz na problemy kardiologiczne (przed rozpoczęciem morsowania powinien to potwierdzić lekarz) – przynosi same pozytywne efekty i nie niesie za sobą skutków ubocznych. Mogą to robić nawet dzieci! W trakcie zanurzania w ekstremalnie zimnej wodzie dochodzi do skurczu powierzchownych naczyń krwionośnych, poprawia się krążenie. Działa to jak krioterapia i ma naprawdę wymierne korzyści.

Należy odpowiednio przygotować się do morsowania w Bałtyku lub lokalnych zbiornikach wodnych (jeziora, zalewy), w towarzystwie doświadczonej grupy kolegów.

ciepły dres męski denley
Ciepły dres męski Denley.pl
Jak przygotować się do morsowania?
  • Najważniejsza jest porządna rozgrzewka! Powinna opierać się ona na ćwiczeniach aerobowych. Wskazane są przebieżki i pajacyki.
  • Wybierając się na morsowanie, warto mieć na sobie ciepły dres, albo sportowe spodnie i bluzę, które sprawdzą się w trakcie rozgrzewki, jak i po wyjściu z lodowatej wody.
  • Niezbędniki morsa to ciepła czapka zimowa i grube rękawiczki, które chronią przed szybką utratą ciepła newralgicznych części ciała.
  • Do wody wchodzi się w klasycznych kąpielówkach, a po zimnej ziemi najlepiej przemieszczać się klapkach. W czasie przebierania się – morsy najczęściej używają karimaty, na której stają.
  • Po krótkiej, kilkuminutowej kąpieli trzeba dokładnie się wytrzeć, włożyć na siebie ciepłe ubrania i rozgrzać się gorącą herbatą z termosu.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019
pixel