Jak przygotować ciało na plażę?

2017-06-26
Jak przygotować ciało na plażę?

Jeśli chcesz mieć pewność, że współtowarzysze doli i niedoli nie wystawią Cię za bramę wakacyjnego obozu, albo nie uciekną z pomostu, po tym jak się rozbierzesz – zastosuj poniższe wskazówki by przygotować ciało!

Spodenki_kąpielowe Denley.pl

Jak przygotować ciało na plażę?

  • Zanim wyskoczysz w kąpielówkach, przede wszystkim rozpraw się ze zbędnym owłosieniem. Chyba, że nie przeszkadza Ci, że piasek wsypie się w Twój dywan na klacie lub plecach, a później zabierzesz plażę do domu… Czy w ogóle golić klatę „Na Ronaldo”? Będzie Ci łatwiej rozwiązać ten dylemat czytając ten tekst: Męska klata. Golić czy nie?, a tego jak prawidłowo pozbyć się zbędnego owłosienia na ciele, w okolicach intymnych czy pod pachami, dowiesz się TUTAJ.
  • Zadbaj o stopy! Pamiętaj o doprowadzeniu do ładu swoich zrogowaciałych pięt, spiłuj paznokcie no i pozbądź się włosków, jeśli rosną Ci na palcach niczym kępki trawy. Plaża to nie kraina Shire, nie musisz wyglądać jak Hobbit. Jeśli nie wiesz jak się do tego zabrać, przeczytaj wpis: Jak dbać o męskie stopy i paznokcie?
  • Zanim udasz się na „smażing” podpiecz nieco swoje udka w solarium. Nie strasz małych dzieci, które zamiast za syna piekarza wezmą Cię za starszego, wyklętego brata ducha Kacperka. Nie paraduj też jeśli masz opaloną twarz, przedramiona i nogi od kolan w dół. Nie wyglądaj jak żywa i nieudana reprodukcja słynnego obrazy Mondriana… Wyrównaj opaleniznę albo przyrumień się trochę żeby nabrać kolorków. Dzięki temu również Twoje ciało będzie lepiej i zdrowiej wyglądać, szczególnie, gdy na plaży wysmarujesz się oliwką. Oczywiście z tym opalaniem nie przesadzaj i rób to z głową. Nie sztuka zostać frytką.
  • Dlatego musisz przygotować też bazę pod ten „Słoneczny Patrol”. Naprawdę – robienie sobie krzywdy pt. „na raka” mija się z celem. Wygląda to komicznie, ale już cierpienie nie jest takie śmieszne. Jak również schodząca później skóra… Na zewnątrz, gdy grzeje słońce, zawsze używaj kremów z filtrem, a po kąpieli słonecznej zadbaj o nawilżenie i odżywienie skóry, używając odpowiednich kosmetyków.
  • Jeśli na wakacje nie wyjeżdżasz już dziś – wykorzystuj każdą wolną chwilę i możliwości, by jeszcze popracować nad sylwetką. Odpowiednia dieta sprawi, że będzie zmieniać się struktura Twojego ciała (więcej mięśni, mniej tłuszczu), a trening podkreśli rzeźbę.
  • A jeśli chcesz wyglądać dobrze zarówno bez ciuchów jak i w ubraniach – zerknij jeszcze do wpisu: W jakiej stylówce na plażing?
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017
pixel