Jak powinien leżeć garnitur? Praktyczne porady

2021-03-19
Jak powinien leżeć garnitur? Praktyczne porady

Dobrze dopasowany garnitur to podstawa eleganckiego i poważnego wyglądu każdego mężczyzny. Jeśli nosisz garnitur na co dzień, doskonale wiesz jak trudno jest znaleźć taki, który będzie wygodny, praktyczny, będzie leżał idealnie, a przy tym także doskonale wyglądał. Dopasowanie garnituru to niełatwa, aczkolwiek wykonalna sprawa, trzeba jednak poświęcić temu trochę czasu i zaangażowania. Na co zwrócić szczególną uwagę, aby znaleźć idealnie dopasowany garnitur? Przekonaj się czytając krótki poniższy poradnik.

Dlaczego ważne jest odpowiednie dopasowanie garnituru?

Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ źle dobrany garnitur zwyczajnie ujmuje Ci klasy i szyku, a także może spowodować, że będzie Ci niewygodnie, a co za tym idzie, będziesz czuł się niekomfortowo i nie mógł w pełni cieszyć się każdą chwilą spędzoną w tym stroju. Należy pamiętać, że garnitur składa się z kilku części i wszystkie one powinny mieć dobry rozmiar. Cała stylizacja powinna sprawiać, że w Twojej sylwetce zachowane zostaną odpowiednie proporcje, a garnitur będzie ładnie kształtował Twoją sylwetkę.

Jak dobrze dobrać rozmiar garnituru?

Jak dobrze dobrać garnitur? Podczas wybierania stroju zwróć uwagę z jakiego materiału wykonane są poszczególne jego części, czy marynarka posiada podszewkę i jaką, czy nie jest zbyt szeroka lub wąska w ramionach, czy nogawki spodni nie są zbyt długie lub krótkie oraz czy posiadają odpowiednią szerokość. Pamiętaj także o tym, że dobrze leżeć musi także koszula. O tym jak ją odpowiednio dobrać szczegółowo przeczytasz tutaj.

Jak powinna leżeć marynarka?

Trzy najważniejsze strefy podczas dobierania marynarki? Ramiona, długość i rękawy. Jeśli masz wąskie ramiona, warto postawić na marynarkę z wszytymi poduszkami, które dodadzą Ci nieco szerokości. Rękawy marynarki powinny sięgać maksymalnie do połowy dłoni, pamiętaj aby nie były dłuższe, mogą być nieco krótsze, jeśli chcesz aby spod marynarki wystawały mankiety koszuli. Zwróć uwagę także na długość marynarki, jeśli wybierzesz zbyt długą lub krótką może to zaburzyć proporcje sylwetki i zniszczyć stylizację. Niezmiernie ważne są także klapy marynarki, na co dzień wybieraj nieco mniej pokaźne, na specjalne okazje jak ślub, czy inne oficjalne uroczystości, możesz sobie pozwolić na większe i szersze klapy przy marynarce.

Jak powinny leżeć spodnie garniturowe?

Najna nim układać. Nie stanie się tak, jeśli spodnie będą za długie. Zbyt krótkie spodnie natomiast spowodują, że podczas siedzenia nogawki nieestetycznie się uniosą i ukarzą Twoje łydki, nie wygląda to najlepiej przy formalnym stroju. Zwróć uwagę także na dopasowanie ważniejsza zasada przy wyborze spodni garniturowych? Ich nogawki muszą swobodnie opadać na but i delikatnie się spodni w pasie, staraj się nie wybierać zbyt małego rozmiaru, bo może to niepotrzebnie wyeksponować brzuszek. Już lepiej wybierz ciut za luźne w pasie spodnie i dopasuj je za pomocą paska, który nie dość, że spełni rolę praktyczną, to będzie także ozdobą stylizacji.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
pixel