Jak nosić shorty cargo?

2019-07-23
Jak nosić shorty cargo?

Szorty użytkowe będące jednocześnie synonimem luzu w modzie? Chodzi oczywiście o shorty cargo, których kult z lat 90-tych dynamicznie się odradza! 

Wraz z pojawieniem się w latach 80-tych ubiegłego wieku odzieży typowo outdoor’owej – popularne stały się również spodnie cargo, znane też jako bojówki. Miały wojskowy rodowód, były szersze i bardziej komfortowe w noszeniu od chinosów i wyróżniały się jedną cechą! Praktyczne kieszenie umieszczone po bokach nogawek sprawiały, że można było wyjść z domu z podręcznym ekwipunkiem, bez konieczności noszenia ze sobą dodatkowych toreb!

Faceci ceniący sobie prostotę i funkcjonalność – chętnie zaakceptowali ten trend! Przyjął się on do tego stopnia, że powstała alternatywna – letnia wersja długich spodni z kieszeniami. Szorty cargo!

Co charakteryzuje shorty cargo?

  • Pierwsze co od razu nasuwa się na myśl to oczywiście duże kieszenie bo bokach nogawek. Właśnie one wyróżniają te krótkie spodenki, które od kieszeni „cargo” wzięły swoją nazwę!
  • Wyróżniają się one specyficzną długością. Są dłuższe niż spodenki chino, a krótsze niż męskie spodenki kąpielowe.
  • Ich styl jest zdecydowanie daleki od formalnego!
shorty cargo
Shorty cargo, znane też jako bojówki są wygodne i praktyczne. Denley.pl

Shorty cargo! Jak nosić?

  • Kieszenie są praktyczne i wychodząc z kumplami na piwo – można wrzucić w nie trochę kasy! Nie noś w nich jednak przepełnionego portfela czy garści monet prosto ze skarbonki Zbytnie obciążenie – niszczy ubrania, w dodatku twoja sylwetka może wyglądać nieforemnie.
  • Krótkie spodenki męskie z dużymi kieszeniami mają luźny styl. O ile nadają się na wycieczkę i na co dzień i fajnie wyglądają z T-shirtem i bluzą, to nie łączy się ich z marynarką i krawatem!
  • Zwykle spodenki cargo charakteryzują się specyficzną kolorystyką, odnoszącą się do militariów. Są szare, czarne, granatowe, beżowe, w kolorach moro. Fajnie korespondują one z topową w tym sezonie „odzieżą roboczą”, z ubraniami luźnymi (nawet oversize’owymi), w naturalnych barwach.

Przeczytaj też: „Jak nosić spodnie cargo?”

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019
pixel