Jak nosić golf męski?

2019-02-20
Jak nosić golf męski?

Końcówka zimy i wczesna wiosna to świetny czas na to, by zrezygnować z szali i kominów na rzecz ponadczasowo modnego swetra z golfem. Z tego wpisu dowiecie się jak nosić męski golf!? A wcześniej przybliżymy wam jego genezę!  Warto wiedzieć co się nosi! 

Męski golf – łyk historii!

jak nosić męski golf
Golf pod marynarkę to dobra alternatywa dla koszuli. Denley.pl

Golfy pojawiły się prawdopodobnie w XV wieku i początkowo stanowiły elementy zimowej bielizny męskiej. Pod koniec wieku XIX były one powszechnie używane przez robotników, sportowców, marynarzy i oficerów marynarki wojennej. Potem ich zalety docenili również intelektualiści, naukowcy, artyści. W latach 20-tych XX wieku golfy znalazły swoje miejsce w mainstreamie, a ówczesne feministki przekształciły je na odzież unisex.

Tego typu swetry okazały się być na tyle praktyczne, że na stałe zagościły w modzie, stając się inteligentną formą stroju dla tych, którzy odrzucili styl formalny (krawaty!) i emanując elegancją, komfortem, a nawet arogancją. Golfy nosiły takie osobowości jak Steven Hawking, muzycy zespołu The Beatles, Steve Jobs, Andy Warhol. To właśnie te postaci oraz subkultura Preppy odegrały ogromną rolę w wykreowaniu golfów, jako ikon stylu.

Jak nosić golf męski?

jak nosić golf
Cienki golf będzie dobrze prezentować się pod marynarką i stylowym płaszczem. Denley.pl

Golf to wyjątkowo wygodny element męskiej garderoby. Dobrze dopasowany koresponduje z ruchami ciała, wysmukla sylwetkę, podkreśla atuty i rysy twarzy. Nadaje męskiemu wyglądowi swobody, nowoczesności, a zarazem „chłodnej” tajemnicy i wyrafinowanego smaku. Można iść w nim do szkoły i pracy (alternatywa dla koszuli i krawata), a wieczorem narzucić nań kurtkę w nieoficjalnym stylu (np. bomber jacket) i podbijać puby. Golf to ponadczasowy klasyk!

I jak na klasyka przystało – męski golf można nosić na niezliczoną ilość sposobów, ale zawsze odważnie i z klasą! Pod męski płaszcz, pod skórzaną kurtkę z rockowym sznytem i pod stylową marynarkę. Pod ciepłą casualową koszulę, ponieważ będzie z nią świetnie współgrać (to może być np. koszula flanelowa w kratę) i pod modną w tym sezonie – pikowaną kamizelkę.

Przeczytaj też: „Męski bezrękawnik puchowy! Szykuj się na jego wielki powrót!”. 

Zestawiać go można z nieśmiertelnymi jeansami, spodniami chino, ale również z modelami wizytowymi i typowo sportowymi! Wszystko zależy od tego, jaki modowy nurt ubierania się preferujesz? Zastanawiając się nad tym jak nosić golf męski, warto zdawać sobie sprawę, że jest to cienki lub całkiem gruby sweter, który współcześnie odnajdzie się w modzie streetwear’owej, casualowej i eleganckiej (aczkolwiek nieformalnej). Wybór należy do ciebie!

Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
pixel