Jak dobrać kolor ubrań do typu urody?

2019-01-07
Jak dobrać kolor ubrań do typu urody?

Każdy człowiek posiada indywidualną paletę barw, harmonizującą z typem urody. Te teorię stworzył szwajcarski nauczyciel malarstwa – Johannes Itten, określając tym samym podstawę do wykonywania analizy kolorystycznej. Przyporządkował on typy urody porom roku, którymi posłużył się do opisu.

typy urody pan wiossnaPan Wiosna!

Najrzadziej spotykany typ urody męskiej. Ma jasną cerę o ciepłym, brzoskwiniowym odcieniu. Jasne, ale złociste brwi i rzęsy oraz zielone, błękitne, jasnoszare, a czasem brązowe oczy. Mężczyzna o tym typie urody wyróżnia się również jasnym i ciepłym kolorem włosów – miodowym lub rudawym blondem.

Facet o wiosennym typie urody potrzebuje ubrań kontrastowych (ale niezbyt ciemnych), nasyconych, wyrazistych.

Choć może stawiać na pastele, to jednak kolory te nie mogą być przytłumione i mdłe. Pan wiosna powinien unikać śnieżnobiałych kołnierzyków, bo wypadnie blado (lepsze będą beżowe, kremowe, w odcieniu kości słoniowej). Najlepsze kolory to camel, cynamon, rudawy brąz, błękit, niezbyt intensywny granat i czerń.

typ urody pan latoPan Lato!

Niezależnie od tego czy Pan Lato jest blondynem czy szatynem, to refleksy jego włosów ujawniają chłodny odcień – popielaty, platynowy lub siwy. Cera jest beżowa, oliwkowa albo w odcieniu różowym, nierzadko z wyraźnie zaznaczonymi naczynkami, oczy błękitne lub szarobłękitne (czasem też piwne).

„Lato” to wbrew nazwie – chłodny typ urody i to właśnie chłodne i pastelowe kolory, niekontrastowe a przygaszone – najlepiej pasują Latom.

Mężczyzna o takiej urodzie najlepiej będzie prezentować się w szarościach (popiel, stal, grafit), błękitach i w grantach. Również w brązach (o ile będą miały przygaszony, zimny odcień).  Sprawdzą się pastelowe koszule męskie i T-shirty – miętowe, różowe.

typy urody pan jesieńPan Jesień!

Ten typ urody męskiej ma co najmniej dwa oblicza. Z jednej strony to może być mężczyzna o kasztanowych włosach i oliwkowej cerze w ciepłym odcieniu, z drugiej – piegus o rudo-miedzianych lub złotych włosach.

Złoto, brąz, pomarańcz – to tony, które idealnie korespondują z Jesienią.

Ciepłe brązy, morskie granaty, kolory mchu i khaki, piasek, złamane biele – to najlepsze wybory dla Pana Jesieni, który powinien unikać modnych szarości. Zaszaleć może natomiast z kolorem żółtym, pomarańczowym i z fioletem!

pan zima typy urody denleyPan Zima!

Zima ma ciemne włosy i zimne oczy! Te są czarne, zielonkawe lub błękitne. Krystaliczne czyste, o tęczówce oka bardzo „odcinającej się” od białka. Ma też chłodną albo orientalną, śniadą lub czarną cerę.

Mężczyźni o tym typie urody są przede wszystkim bardzo wyraziści i aby osiągnąć wygląd świeżości – powinni stawiać zarówno na barwy jasne (jak biel), jak i na całkiem zdecydowane kolory (np. czerwony). Te muszą być głębokie, ostre, nigdy stłumione. Z tego miejsca odradzamy pastele. Bazą są kontrastowe, czyste, żywe kolory.

Świetnie będą wyglądać ciemne garnitury, stalowe marynarki, białe lub czarne koszule męskie.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019
pixel