Jak dbać o samochód na co dzień?

2019-07-02
Jak dbać o samochód na co dzień?

Po sieci krąży taki kultowy mem. Facet ma perfekcyjny porządek w samochodzie i bałagan w domu, kobieta – na odwrót. Oczywiście traktujemy to z przymrużeniem oka, ale jedno jest pewne! Jazda czystym i pachnącym samochodem to przyjemność i każdy to lubi! Dlatego o auto warto dbać nie tylko od wielkiego dzwonu! 

A ten wielki dzwon jest wtedy, gdy trzeba zrobić coroczny przegląd, wymienić opony z zimowych na letnie i odwrotnie, albo gdy trzeba naprawdę solidnie wypucować brykę, co by się przy okazji jakiejś uroczystości rodzinnej błyskiem alufelg pochwalić Jednak, aby samochód był zadbany, warto dbać o niego każdego dnia. Tym bardziej, że nie raz nie dwa jest to nasza prawa ręka! Podobnie jak ubrania, które wiele mówią o człowieku – i auto jest twoją wizytówką!

Jak dbać o samochód na co dzień?

  • jak dbać o samochód na co dzieńKawka w papierowym kubku, hot dog w papierku, energetyk w puszce… Ups! Coś się wylało! Chusteczka higieniczna – jedna, druga, trzecia. Bilet z parkomatu. Wracasz z drogi do domu, porządki przekładasz na jutro, a góra śmieci – jak nie tylnej kanapie to w bocznych kieszeniach drzwi – rośnie… Aby nie zabałaganić auta i nie psuć w nim klimatu – zawsze, ale to zawsze wyrzucaj walające się śmieci!
  • Jesteś na stacji? Odkurz! Traktuj tę czynność jako oczywistą. Tak samo jak tankowanie. Przy jej regularnym wykonywaniu – cały proces zajmie ci dosłownie kilka minut. A piach czy liście zalegające na wycieraczkach – nie wygryzą się! I będzie czysto!
  • Wozisz ze sobą ukochanego pupila? Choćbyś wyłożył tapicerkę wszystkimi możliwymi kocami jakie masz w domu – sierść będzie latać i osiadać! „Odkłaczaj” siedzenia (nawilżoną gumową rękawiczką, wilgotną ściereczką lub samoprzylepną rolką do ubrań)! Inaczej ty albo twoi pasażerowie będą mieli najlepsze ciuchy w sierści. Okropność!
  • Myj auto! Naprawdę nie musisz raz w tygodniu oddawać go do profesjonalnej myjni, ale po drodze z zakupów zajedź na automat, wrzuć kilka złotych i spłucz karoserię!
  • W samochodzie musi być świeżo! Stosuj odświeżacze i zapachy! Wszystkiego dowiesz się z wpisu: „Zapach w samochodzie! Co zrobić żeby pachniało w aucie?”
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019
pixel