Jak dbać o męskie włosy?

2017-08-02
Jak dbać o męskie włosy?

Męskie włosy! Utrzymanie ich w odpowiednim, optymalnym stanie to naprawdę duże wyzwanie. Istotne – bo zadbane czy nie – są Twoją wizytówką!

Jak dbać o męskie włosy? 

  • Zacznijmy od postaw czyli po pierwsze… mycie.  Tutaj wszystko zależy od tego – jak intensywnie Twoje włosy się przetłuszczają i jaki tryb życia prowadzisz. Jeśli codziennie chodzisz na siłownię i wychodzą z Ciebie siódme poty – to wiadomo – tak jak i ciało – włosy umyć trzeba. Prawidłowy cykl mycia włosów ma jednak inne założenia. Powinno się to robić raz na dwa, trzy dni. Tak, by dać czas do działania naturalnym olejom. Niestety szampony zaburzają pracę organizmu. Włosy możesz odświeżyć też płucząc je wodą, a podczas tego zabiegu warto wykonywać pobudzający masaż skóry głowy.
  • Wiesz już, że szamponu trzeba używać z umiarem. Oczywiście powinien to być produkt dobrany do rodzaju włosów i dedykowany dla mężczyzn, dlatego nie podkradaj go swojej partnerce, tylko miej własny, Z kolei po jego aplikacji – włosy trzeba odżywić, szczególnie wtedy, gdy są podatne na splątania i przesuszenia. Tutaj warto dodać, że należy unikać kosmetyków 2 w 1.
  • Większości mężczyzn do suszenia włosów wystarczy ręcznik. Jeśli jednak włosy są gęste lub długie – w ruch idzie również sprzęt specjalistyczny. Jeśli jest funkcjonalny – służy też do stylizacji. Warto zapytać swojego fryzjera – jakie akcesoria będą służyć danej fryzurze najlepiej?!
  • Istnieje mnóstwo kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji fryzur. Czym kierować się przy ich wyborze? Oczywiście można poeksperymentować, by dowiedzieć się, które sprawdzą się najlepiej. Jednak warto stawiać na męskie kosmetyki fryzjerskie i zapomnieć o tanich wynalazkach z przypadkowej drogerii. Takimi – można narobić sobie na głowie jedynie bałaganu, a przecież nie o to chodzi
  • Poza powyższymi ważna jest również odpowiednia dieta, bogata w witaminy A, B6, E, żelazo i cynk, a także systematyczne wizyty (co 3-4 tygodnie) u profesjonalnego fryzjera, który nie tylko jest magikiem jeśli idzie o męskie fryzury, ale także doradzi jak je prawidłowo pielęgnować.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017
pixel