Jak dbać o cerę zimą, w kilku krokach?

2020-01-21
Jak dbać o cerę zimą, w kilku krokach?

Skóra mężczyzn różni się od kobiecej, jednak nie znaczy to, że nie wymaga regularnej pielęgnacji! Również zimą należy o nią zadbać! Czasy, w których facet ma w kosmetyczce jedynie żel pod prysznic 2 w 1, krem do golenia i maszynkę – dawno minęły. Spektrum preparatów, które można zastosować, by zadbać o siebie – jest naprawdę duże. A o tej porze roku szczególnie trzeba zachować czujność, by finalnie cieszyć się zdrową i młodą twarzą. Podpowiadamy – co i jak?! 

Męska skóra zawiera więcej kolagenu niż kobieca, jest grubsza i dłużej pozostaje napięta oraz elastyczna. Ale na tym koniec dobrych wiadomości. Bo ma np. większe tendencje do tego, by wydzielać nadmiar sebum. Receptą na złoty środek w pielęgnacji jest rutyna. Jadnak wiadomo, że u faceta musi się ona zamknąć w kilku prostych krokach.

Jak dbać o cerę zimą? 

  • Oczyszczaj!
  • Nawilżaj!
  • Używaj preparatu zabezpieczającego przed słońcem i mrozem!

Krem nawilżający!

Nawet jeśli jesteś posiadaczem cery tłustej – nie unikaj go! Krem nawilżający dla mężczyzn najlepiej jest stosować na noc. Skóra prawie zawsze potrzebuje więcej wilgoci, a już szczególnie, gdy wysyła ci w tym temacie konkretne znaki, jak podrażnienia, zaczerwienienia, przesuszenia spowodowane działaniem wiatru, ale i spędzaniem czasu w ogrzewanych pomieszczeniach. Odczytuj je! Nie zapominaj przy tym o kremie pod oczy! Skóra wokół nich jest najcieńsza i najbardziej narażona na działanie trudnych warunków atmosferycznych w czasie zimowych miesięcy.

Krem z filtrem przeciwsłonecznym!

Jego codzienne stosowanie powinno wejść ci w poranny nawyk! Używaj go nie tylko wówczas, gdy wybierasz się na narty i spędzasz czas na osłonecznionym stoku. Zimą skóra jest bardziej wrażliwa, podatna na przesuszenia i uszkodzenia. Z pomocą przychodzą specjalistyczne kosmetyki męskie. Kremu z powłoką ochronną (wiatr, mróz) i z filtrem UV nie powinno zabraknąć w twojej kosmetyczce!

Oczyszczanie?

Tak! Ale przerzuć się na delikatne mycie twarzy. Nie stosuj silnych środków, które ścierają ochronną barierę skóry, która w zimie, przez temperaturę i suchość – i tak jest zagrożona. Używaj łagodnych preparatów bez SLS, aby zapobiec przesuszeniom. Jeżeli masz trądzik, to zima nie jest dobrym momentem na pójście z nim na bezwzględną wojnę. Walcz z problemem miejscowo, nie narażając całej twarzy.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel