Jak być facetem z charyzmą?

2017-02-14
Jak być facetem z charyzmą?

Męska charyzma. Cecha, która zapewni Ci poklask świata i zainteresowanie kobiet. Wbrew pozorom – facet z charyzmą to jednak nie tylko urodzony przywódca jak Barack Obama. Taki typ, niezależnie od tego jak wygląda i ile ma kasy – wchodzi do pokoju pełnego osób i natychmiast jest w centrum zainteresowania. Ma w sobie magnetyzm wzbudzający zaufanie i uwielbienie.

Ale co najważniejsze – każdy może to mieć. Swoją wyjątkową moc można wkładać nawet w najmniej istotną dziedzinę życia i wpływać na coś, a także uruchamiać energię innych.

Jak być facetem z charyzmą?

  • Wzbudzaj zaufanie.

Aby to osiągnąć – musisz zrobić wszystko by być naprawdę pewnym siebie, wykazywać się odwagą. Musisz mieć cele i autentycznie wierzyć w swoje możliwości. Ludzie będą Ci ufać jeśli Twoje nastawienie do życia będzie dalekie od krytyki, za to szukające we wszystkim pozytywnych stron. Będą za Tobą podążać jeśli Ty będziesz kochać siebie za to kim jesteś, co robisz i jak wyglądasz. Każdy tak chce i każdy lgnie do osób sprawiających takie wrażenie i roztaczających wokół siebie urok. W osiągnięciu takiego efektu pomagają ludziom charyzmatycznym cechy charakteru, wyróżniający się od innych sposób bycia i styl ubierania, w którym czują się sobą.

  • Wykorzystuj mowę ciała.

Ona zawsze Cię zdradzi dlatego nie udawaj kogoś kim nie jesteś. Jeśli targa Tobą brak zdecydowania, niepewność – to nawet najlepszy garnitur i najdroższy zegarek Ci nie pomogą. Gdy jednak jesteś pewny siebie – mowa ciała tylko uwydatni Twoje przywódcze cechy. Patrz rozmówcom w oczy, zachowuj stabilną, ale nie sztywną postawę, gestykuluj w sposób otwarty, miej zdecydowany krok i uścisk dłoni, uśmiechaj się.

  • Sprawiaj by ludzie w Twoim towarzystwie czuli się wyjątkowo.

Depositphotos_48612307_s-2015Słuchaj ich jakby w danej chwili byli jedynymi ludźmi na świecie. Ważnymi dla Ciebie. Szanuj każdego, wszystkich traktuj równo. Jeśli masz choć cień poczucia, że jesteś lepszy od innych – pozbądź się go. To fałszywe przekonanie. Bądź aktywnym rozmówcą, nie szczędź miłych słów jeśli uznasz, że ktoś zasługuje na komplement i aprobatę. Wykazuj się wszechstronnością i angażuj innych do kontaktu z Tobą. Bądź jednak szczery w tym co myślisz, mówisz i robisz. Człowiek charyzmatyczny to nie to samo co miły. Za to prawdziwy. Mówi, gdy ma coś do powiedzenia i milczy, gdy powinien siedzieć cicho.

  • Wykaż się poczuciem humoru i dystansem.

Trafiony żart, który przychodzi Ci bez trudu – to gwarancja, że oczarujesz innych. Choć warto pamiętać, że żartować musisz z wyczuciem i że nie liczy się ilość a jakość, by uznać Cię za dowcipnego gościa. Śmiej się również z siebie – jeśli inni będą wiedzieć, że jesteś świadom swoich wad i potrafisz z nimi żyć – tym swobodniej i bardziej komfortowo będą się przy Tobie czuć.

  • Nie obdzieraj się z emocji.

Pewność siebie, charyzma nie wykluczają tego, że w danych sytuacjach poza szczęściem czy radością możesz czuć gniew, ból smutek, żal, strach. Bądź autentyczny.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2017
pixel