Hot alert! Męski płaszcz w kratę!

2019-11-12
Hot alert! Męski płaszcz w kratę!

Męski płaszcz w kratę to niekwestionowany triumfator tego sezonu! I kolejnych! Bo męska odzież wierzchnia przechodzi kolejną transformację! Nie odrzucamy klasycznej czerni i granatu, ale teraz na pierwszy plan wysuwają się znacznie odważniejsze rozwiązania! 

Męski płaszcz w kratę
Męski płaszcz w kratę świetnie koresponduje z jednokolorowym golfem. Denley.pl

I raczej nic ich nie zdyskredytuje!

Bo męski płaszcz w kratę zdecydowanie można uznać za model ponadczasowy! I bez problemu wpisze się on w styl wielu współczesnych, otwartych mężczyzn!

Symetryczny, dobrze skrojony fason, wyróżniający się najmodniejszym wzornictwem – tak naprawdę sprawdzi się niemal u każdego faceta, który nie boi się wyróżnić z tłumu i chętnie bawi się modą. Bo trzeba przyznać, że kratka to motyw, wobec którego nie przechodzi się obojętnie! Jedynie panowie nieco przysadziści, o większej posturze – powinni sfokusować się na ciemnych płaszczach jednokolorowych lub ewentualnie w pionowe, wąskie prążki – bo akurat tego rodzaju modele fitują z nimi bardziej.

Istnieje całe mnóstwo sposobów na noszenie płaszczy w kratkę! Choć najczęściej śmiałe wzornictwo okrycia wierzchniego łączy się ze stonowaną stylizacją, to można powiedzieć, że aktualnie – moda męska coraz częściej wychodzi ze skorupy. Sęk w tym, że w nadchodzących sezonach nie będą dziwić niebanalne połączenia kolidujących ze sobą wzorów w kratę. Tekstura zimowych outfitów nie musi być subtelna, jak do tej pory! Dlatego męski płaszcz w kratę można będzie łączyć tak z jednokolorowymi spodniami jeansowymi jak i z materiałowymi modelami w kraciasty deseń.

Płaszcz w kratę może zagrać w zimowej stylizacji pierwsze skrzypce! Denley.plJak nosić męski płaszcz w kratę? Przykłady!

  • Stylowe, casualowe połączenia opierają się na klasyce. Ciemne spodnie, męski golf jako baza. Płaszcz w kratę jako ta część stylizacji, która odpowiada za efekt wow! Teksturowany model można włożyć też do pary jeansów i do casualowego garnituru.
  • Ale wszechstronność kraciastych płaszczy na tym się nie kończy. Szerokie, podwijane denimy odsłaniające skarpetki, bluza oveersizowa, czapka beanie. To też świetna podstawa stylówki, którą można dopełnić modnym paltem!
  • Odważną kratkę można potraktować… kratką. Dlatego kraciaste, długie kurtki na równie zakratowane koszule „robocze” – nie dziwią. Za to mają się dobrze w modzie streetwear.
  • Płacze w kratę łączymy też ze spodniami w kratę. Ostro, niebanalnie, odważnie! Zakładając takie kontrastujące motywy, należy pamiętać, by rozmiary kratek różniły się od siebie – np. totalnie drobna plus szeroka. Taki zabieg świetnie zrównoważy look, który dodatkowo zakotwiczyć należy w stonowanym kolorze „góry”.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019
pixel