Dziecko na basenie! Co zabrać?

2019-02-25
Dziecko na basenie! Co zabrać?

Wybierasz się z dzieckiem na pływalnię? Niezależnie czy chodzicie na basen regularnie czy też „co jakiś czas” – to dla dziecka jest zawsze ekscytujące przeżycie! Wywołujące spore emocje i moc radości!

co zabrać na basen
Nauka pływania to dla dzieci prawdziwa frajda! Denley Kids

Co zrobić żeby wizyta okazała się być atrakcyjna, udana i żeby zaszczepić w kilkulatku chęć do pływania i wodnych zabaw? Otóż warto unikać wszelkich sytuacji stresowych, które mogą zdarzyć się na pływalni. Dlatego należy przygotować się do takiego wyjścia i pamiętać o tym, co zabrać na basen?!

Co zabrać na basen?

  • Oczywiście zadbać należy o odpowiedni strój dla siebie i dziecka. Poszczególne obiekty sportowe posiadają swojej wewnętrzne regulaminy. Nie zaszkodzi więc sprawdzić – czy są jakieś wymagania co do strojów kąpielowych i czepków? Najczęściej jednak czepek na basen to niezbędnik! Dla chłopców i ojców zwykle wymagane są też klasyczne kąpielówki (nie spodenki kąpielowe!), u dziewczynek i mam najlepiej sprawdzą się sportowe stroje jednoczęściowe.
  • Aby uniknąć poślizgnięcia się na terenie pływalni i aby nie „złapać” jakiejś choroby skóry – należy mieć ze sobą klapki kąpielowe!
  • Do wody, szczególnie na początku – dzieciom przydadzą się też okulary do pływania. Dzięki nim woda nie przedostanie się do oczu i zaoszczędzimy dziecku stresu! Zabawki i gadżety do pływania (deski, makarony piankowe, rękawki) – najczęściej dostępne są w obiekcie.
  • Ale ekwipunek na sam basen to nie wszystko! Trzeba też zadbać o duży ręcznik kąpielowy, dzięki któremu będzie łatwo dziecko wysuszyć i o ubrania sportowe dla dziecka na czas „po basenie”. Organizm może być lekko wychłodzony, dlatego odpowiednia odzież dla dziecka powinna zapewniać mu komfort cieplny. Sucha bielizna, bawełniany T-shirt, sportowe spodnie i bluza z kapturem sprawdzą się tu doskonale. Przede wszystkim łatwo je założyć (w przeciwieństwie do ubrań z tkaniny jeansowej, która „nie lubi się” z wilgotnym ciałem), ale też są one przyjemne i ciepłe. Kaptur zabezpieczy dodatkowo głowę przed przewianiem, gdy wyjdziecie na zewnątrz.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
pixel