Destroyed jeans! Dżinsy po przejściach hitem sezonu!

2019-05-27
Destroyed jeans! Dżinsy po przejściach hitem sezonu!

Obnażone męskie kolana. Jest się czym chwalić? Czy wygląd jak po bezpośrednim starciu z kosiarką jest ok? Czy aby nie zmarzniesz, odsłaniając fragmenty nóg? A może skrytykuje cię babcia? Daj sobie spokój z odpowiedziami na te pytania, jeśli chcesz wyglądać nieszablonowo niczym prawdziwa gwiazda rocka! 

Posiadanie zdezelowanych męskich jeansów to nie jest temat do dyskusji! Podobnie jak biały T-shirt i skórzaną ramoneskę – po prostu trzeba je mieć! Szczególnie, jeśli jesteś prawdziwym wielbicielem denimu! A taki – niekoniecznie kupuje spodnie jeansowe męskie z przetarciami. On sam je tworzy.

dżinsyJak?

Choć może trudno w to uwierzyć – dżinsomaniacy nieraz nie piorą swoich ulubionych spodni nawet przez pół roku! A wszystko po to, by maksymalnie „wyrobić” materiał i by wytarcia oraz zagniecenia na takich portkach były jak najbardziej oryginalne! Takie spodnie dżinsowe to gwarancja indywidualnego look’u.

Ale nie martwcie się o stan higieniczny takich specjalnie dezelowanych portek. Każdy fan dżinsu wie, że nieświeży zapach i wygląd denimu można zlikwidować za pomocą zamrażarki, wkładając do niej odzież na noc. Cel uświęca środki!

Podziurawione, pocerowane, z łatami… dżinsy są utkane z dwóch nitek. Białej, widocznej po wewnętrznej stronie spodni i granatowej, ufarbowanej nietrwałym barwnikiem, którego ostateczny kolor zależy od wyprania, odbarwienia i wytarcia. Niektóre efekty specjalne można osiągnąć samodzielnie, ale początkowo wszystko zależy od środków chemicznych, w których denim jest prany (detergenty, wybielacze) i od maszyn! Np. dziury to ręczna robota wspomagana… szlifierką! Używa się też pilników i laserów.

dżinsy z dziurami
Dżinsy z dziurami, z łatami, przetarciami to hit sezonu! Denley.pl

Jeśli jednak nie masz w sobie zestawu cech złotej rączki, majsterkowicza i aspirującego designera – nie musisz swoich jeansów niszczyć samodzielnie. Łatwej kupić gotowe modele, które wpiszą się w twój styl, a jednocześnie oszczędzić sobie etap nieprania i przechowywania portek w zamrażarce.

Hitowe dżinsy!

  • Dżinsy z dziurami – destroyed jeans! Tego lata dziury mogą być naprawdę wielkie!
  • Spodnie dżinsowe z łatami, które naszywa się nawet tam, gdzie nie ma dziur. Mogą to być też wszelkiego rodzaju aplikacje.
  • Ciekawy efekt zapewniają tzw. cerowania.
  • Wytarcia na szwach, pożółknięcia, miejscowe wyprania. Wszystkie te efekty są wynikiem specjalnego prania spodni jeansowych. A to w kamieniach, a to z piaskiem, a to używając barwników. Przetarcia i motyw zużycia – nie wychodzą z mody!
Pokaż więcej wpisów z Maj 2019
pixel