Czy dobierać krawat pod kolor sukienki?

2021-05-12
Czy dobierać krawat pod kolor sukienki?

Zapewne nie raz i nie dwa wybierając się na specjalną uroczystość typu studniówka, ślub i wesele, czy impreza karnawałowa w parze słyszałaś, że Twój partner powinien być outfitem dopasowany do Twojej kreacji tak, aby na pierwszy rzut oka było widać kto na sali jest Twoim partnerem. Myślenie to choć jest już dość przestarzałe, wciąż jest zakotwiczone w świadomości naszego społeczeństwa, szczególnie starszych osób. Prawdą jest, że dobrze jest być dopasowanym w parze, przede wszystkim należy dopasować się stylem, charakterem stylizacji, odcieniami i ogólnym wydźwiękiem stylizacji, ale na przykład niekoniecznie kolorami.

Krawat w kolorze sukienki - obalamy mit

Doskonale pamiętasz czasy, kiedy wybierając się na szkolną potańcówkę lub wesele najważniejsze było to, aby Twój partner miał krawat w kolorze sukienki? Niemniej ważna była także muszka pod kolor sukienki. Jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu panowało przeświadczenie, że jest to niesamowicie istotne i bezwzględnie należy przestrzegać tej zasady. Pytanie jednak brzmi, czy dobierać krawat pod kolor sukienki nawet dziś? Czy kolor krawata do sukienki może być nieco inny aniżeli dokładnie taki sam jak sukienka? Czy barwa krawata może na przykład różnić się odcieniem, ale być w podobnym stylu? Jak dobrać krawat do sukienki w taki sposób, aby połączenie to było nowoczesne i jednocześnie dobre? Skąd wiedzieć, czy kolor krawata na pewno będzie pasować? Przeczytaj najważniejsze zasady i dowiedz się jak krawat pod kolor sukienki powinien być dobrany także według savoir vivre.

Nie wiesz jak ugryźć wspólne dobranie stylizacji na specjalną okazję? Przeczytaj i zapamiętaj!

  1. Dobrze, jeśli strój Twój i Twojego partnera w parze będą do siebie pasować stylem.

  2. Niekoniecznie dobór stroju musi być podyktowany barwami i pasować do siebie kolorystycznie.

  3. Świetnie to wygląda, jeśli para jest do siebie dobrana dodatkami, a więc mężczyzna ma krawat, muszkę, czy poszetkę pod kolor kolczyków, torebki, naszyjnika, czy butów swojej partnerki.

  4. W najnowszej modzie męskiej warto także postawić na wyraziste kolory koszuli, spodni, czy marynarki męskiej, a dodatki dobrać stonowane i spokojniejsze.

  5. Na oficjalnych uroczystościach (oczywiście poza ślubami i weselami) wciąż króluje kolor czarny i wyraziste, intensywne w barwach dodatki.

  6. Idealnie będzie, jeśli jako para będziecie wyglądać inaczej od siebie, ale będziecie mieć co najmniej jeden element wspólny, który bezwzględnie wskaże, że jesteście razem. Może to być nawet tak niewielki element jak kolor pomadki u kobiety i kolor guzików przy marynarce mężczyzny.

Co na to savoir vivre - muszka pod kolor sukienki

Wiesz czym jest savoir vivre? To nie tylko obcobrzmiące francuskie wyrażenie, a zwrot który zawiera w sobie ogrom wiedzy! Choć są to zasady z zamierzchłych czasów, nawet w XXI wieku warto znać podstawy savoir vivre'u i korzystać z nich nie tylko od święta, ale także na co dzień. Zasady te odnoszą się do ogólnie pojętego życia w społeczeństwie wśród ludzi i zachowania się w pewnych określonych sytuacjach. Mowa jest tutaj o zasadach dotyczących zachowania na przykład w miejscu pracy, w rodzinie, w miejscach publicznych, restauracjach, teatrze i tym podobnych przybytkach kultury i nie tylko. Savoir vivre odnosi się także do kanonów stroju podczas oficjalnych i formalnych przyjęć i uroczystości.

Muszka pod kolor sukienki savoir vivre
Tak! Mucha jaką wybierze Twój partner może być podobnej barwy jak Twoja sukienka, ale nie musi. Pamiętaj jednak, że ważniejszym jest, aby była dopasowana do całej stylizacji jaką ma na sobie towarzyszący Ci mężczyzna. Do wzorzystej koszuli lub ekstrawaganckiej marynarki nie dobierze on bowiem równie wzorzystej muszki, w takim wypadku powinna ona być gładka i na odwrót. To on musi czuć się dobrze w swojej skórze.

Krawat pod kolor sukienki savoir vivre
Podobnie rzecz się ma krawatów, wielu mężczyzn myśli, że powinni dobierać je nie do siebie, a do swojej pary, to jest jednak błąd. Krawat jako dodatek może być zarówno gładki, jak i nieco szalony i we wzory, ale najbardziej istotne jest, aby pasował do koszuli i garnituru. Elegancji trzeba się nauczyć i jak najlepiej starać się ją wyczuć. Elegancja nie ma bowiem określonej barwy, koloru ani modelu, a zależy od obowiązującej mody i Twojego jej poczucia.

Dobór odpowiednich dodatków kolorystycznych

Gdy macie już garnitur, koszulę i sukienkę, to najważniejsze wybory w obrębie eleganckiej garderoby za Wami, następnym krokiem jest wybór dodatków i tutaj możecie już bardziej poszaleć, ale pamiętajcie aby razem odzwierciedlać jeden styl. Możecie, ale nie musicie sugerować się jednym wspólnym kolorem. Na pierwszy ogień weźmy krawaty męskie, dobrze żeby Twój partner wiedział, jaki model krawatu do niego pasuje. Jeśli jest szczupłym mężczyzną, nie powinien wybierać zbyt szerokiego krawatu, jeśli natomiast jest niski, nie powinien wiązać go zbyt nisko. Sprawa z muszką jest podobna, dla drobnego mężczyzny nie powinna ona być zbyt obszerna, a dla postawnego zbyt mała oraz koniecznie musi pasować do całości stylizacji, pamiętaj bowiem, że moda jest w tym wypadku równie ważna, jak Twoje i partnera dobre samopoczucie i schludny wygląd.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021
pixel