Co zrobić żeby włosy rosły szybciej? 10 tipów!

2017-04-26
Co zrobić żeby włosy rosły szybciej? 10 tipów!

Co nie znaczy, że jest to regułą. Pewnego razu może się zdarzyć tak, że przejrzysz na męskim blogu sklepu internetowego Denley – artykuł z najmodniejszymi męskimi fryzurami tego sezonu i pomyślisz: „Kurczę, a może by tak postawić na pompadour lub na shag? Albo wrócić do naturalnych loków, które pamiętam jedynie z dzieciństwa?”. Ale jak szybko osiągnąć efekt, gdy aktualnie masz zbyt krótkie włosy, by poszaleć z dłuższa fryzurą? Podpowiem Ci co zrobić, by włosy rosły szybciej!

10 tipów – jak sprawić by włosy rosły szybciej!

Niektóre męskie fryzury wymagają tego, by włosy rosły szybciej.
  1. Przede wszystkim utrzymuj je w dobrym stanie! Czasem trzeba coś stracić, by zyskać jeszcze więcej. Jeśli chodzi o włosy – jest podobnie. Dlatego w trakcie ich zapuszczania regularnie podcinaj końcówki. Nie sprawi to, że włosy będą rosnąć jak grzyby po deszczu, ale unikniesz dzięki temu ich łamliwości.
  2. Nie żałuj swoim włosom kosmetyków. Nie musisz ich jednak szukać w drogeriach, ani w aptece. Najlepsze specyfiki pobudzające wzrost włosów to mieszanki naturalnych produktów. Żółtko jajka, łyżeczka miodu, łyżeczka oleju lnianego plus łyżka wódki to naprawdę mocna mikstura! Taką maskę nakładaj na włosy jeden lub dwa razy w tygodniu na pół godziny, a efekt naprawdę zwali Cię z nóg. I to nie tylko za sprawą wódki
  3. Budulca Twoim włosom dostarcza białko zawarte w diecie. Sprzyja temu, by włosy rosły szybciej, były zdrowsze i silniejsze. To chyba wystarczy żebyś pamiętał o spożywaniu protein?! Znajdziesz je w jajkach, czerwonym mięsie, rybach, drobiu. Pamiętaj też o minerałach, witaminach i kwasach tłuszczowych. W diecie uwzględnij łososia, avokado, orzechy, owoce z dużą zawartością witaminy C, warzywa – słowem: superfoods!
  4. Masuj skórę głowy. Możesz to robić szczotkując dwa razy dziennie swoją jeszcze nie bujną czuprynę. Taki 2-minutowy zabieg stymuluję krążenie krwi na skórze głowy i pobudza włosy do wzrostu. Rób to z wyczuciem, nie wkładaj siły, aby nie uszkodzić struktury włosów.
  5. Również myjąc włosy szamponem, masuj palcami skórę głowy co najmniej przez minutę. Później – zawsze użyj odżywki!
  6. Odżywki do włosów stosuj jednak tylko „do włosów”. Nie nakładaj ich od nasady! Musisz dbać o zdrowie skóry na swojej głowie, a nieodpowiednie nakładanie specyfików może zatykać pory na Twojej skórze.
  7. Korzystaj z różnych naturalnych metod. Doskonałym środkiem na szybki porost włosów i poprawienie ich ogólnej kondycji jest np. olejek rycynowy. Możesz nakładać go na włosy na noc. Z kolei zabrudzenia, których nie widać gołym okiem – można spłukiwać z włosów używając octu jabłkowego lub wody z cytryną. Wszystkie te zabiegi zbudują silną strukturę włosa, odżywią go, sprawią, że Twoja fryzura będzie lśniła.
  8. Po myciu, spłukuj włosy na koniec zimną wodą – zapobiegniesz dzięki temu utracie wilgoci włosów i wzmocnisz ich ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.
  9. Bądź dla swoich włosów delikatny. Nie musisz od razu spać na jedwabnej poduszce (choć dobrze by było), ale przynajmniej traktuj je dobrze. Po myciu delikatnie osuszaj ręcznikiem, bez tarcia i szorowania, Nie szwędaj się w mocno ściągniętym turbanie z ręcznika. Nie śpij w ściągniętym gumką kucyku.
  10. I jeszcze jedno – uzbrój się w cierpliwość. Męskie fryzury z długimi włosami naprawdę jej potrzebują! Włosy, przy stworzeniu im dobrych warunków, rosną maksymalnie do 1 cm na miesiąc.

Przeczytaj też inny artykuł na blogu: Łysienie przed 30-stką. Jak sobie z tym radzić?

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2017
pixel