Co zrobić, żeby spodnie się skurczyły? Czy to w ogóle możliwe?

2021-11-02
Co zrobić, żeby spodnie się skurczyły? Czy to w ogóle możliwe?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś kupić zbyt duże spodnie? Może się to przytrafić na przykład gdy kupujesz spodnie przez internet i niezbyt dokładnie czytasz i sprawdzasz ich wymiary. Czasami nawet kupując spodnie w sklepie stacjonarnym możesz się spieszyć i pomimo przymierzenia spodni wybrać zbyt duże i obszerne dla Ciebie. A może znalazłaś w szafie spodnie kupione jakiś czas temu, które przy zakupie leżały na Tobie idealnie, a teraz są zbyt luźne? Zapraszamy do przeczytania poradnika.

Jak zmniejszyć ubranie w praniu? Czy jest to możliwe?

Zastanawiasz się zatem jak zmniejszyć ubranie w praniu? Czy jest to w ogóle możliwe? Co zrobić żeby spodnie dresowe się skurczyły, a co zrobić żeby jeansy się skurczyły? Czy można domowymi sposobami zmniejszyć ubrania wykonane z poszczególnych materiałów? Jak skurczyć poliester, a jak jeans i bawełnę? Czy każdy materiał można skurczyć? Poniżej znajdziesz najbardziej popularne domowe sposoby na skurczenie ubrań i tkanin.

Problem ze zbyt dużymi ubraniami nie zdarza się bardzo często, ale warto wiedzieć co zrobić, żeby szybko i skutecznie poratować się w takiej sytuacji. Jak najprościej skurczyć ubrania? Piorąc je w bardzo wysokiej temperaturze, znacznie większej, niż ta zalecana na metce od producenta. Wystarczy wrzucić ubrania do pralki i wybrać program, który wypierze je w bardzo gorącej wodzie. Jaka powinna być jej temperatura? Nawet 90 stopni Celsjusza. Jednakże jest to dość ryzykowne, bo nie każda tkanina jest w stanie wytrzymać tak ekstremalne temperatury.

Co zrobić, żeby jeansy się skurczyły?

Jak najszybciej i najskuteczniej skurczyć jeansy? Spodnie tego typu mają w składzie dużą ilość bawełny w połączeniu z elastanem. Pamiętaj, że im więcej elastanu w składzie, tym trudniej będzie je skurczyć. Jak to zrobić? Wypierz spodnie jeansowe w pralce w wysokiej temperaturze sięgającej 90 stopni, z użyciem specjalnej kostki do pielęgnacji dżinsów. Zapobiegnie ona zniszczeniu materiału spodni, oczywiście tylko w pewnym stopniu. Jednakże musisz się liczyć z tym, że spodnie odbarwią się lekko i mogą stracić na intensywności koloru. Jest to ryzyko wpisane w taki zabieg, jeśli chcesz spróbować zmniejszyć jeansy męskie lub jeansy damskie to musisz się z tym liczyć i o tym pamiętać.

Co zrobić, żeby spodnie dresowe się skurczyły?

Spodnie dresowe najczęściej wykonane są z różnego rodzaju połączenia bawełny i poliestru, dlatego ich skurczenie może okazać się bardziej problematyczne, ale nie musi. Oczywiście możesz spróbować wyprać je w wysokiej temperaturze, ale nie ma pewności, że uda Ci się je skurczyć tak szybko jak w przypadku spodni jeansowych. O ile w przypadku jeansów sukces jest prawie stuprocentowy, o tyle jeśli chodzi o inne tkaniny może być nieco trudniej. Jeśli pranie nie zda egzaminu, możesz także spróbować skurczyć spodnie poliestrowe za pomocą żelazka i pary wodnej.

Przygotuj dla spodni długotrwałą kąpiel parową w bardzo wysokiej temperaturze. Rozłóż swoje spodnie dresowe męskie na desce do prasowania jeśli będziesz używać żelazka parowego lub rozwieś na gładkiej powierzchni na przykład drzwiach szafy albo na ścianie jeśli będziesz używać parownicy. Powoli traktuj parą kolejne fragmenty materiału, rób to bardzo skrupulatnie i powoli. Materiał powinien być wilgotny od pary, a nawet dość bardzo mokry. Pozostaw spodnie do wyschnięcia. Musisz zachować wszelkie środki ostrożności, żeby się nie poparzyć, gdyż para wodna potrafi być bardzo zwodnicza i wyrządzić sporo krzywdy, szczególnie osobom, które są nieobyte ze sprzętem typu żelazko parowe czy parownica.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021
pixel