Co daje bieganie ze spadochronem?

2018-02-28
Co daje bieganie ze spadochronem?

Możesz np. zacząć biegać, ale przypuszczamy, że wraz z pojawianiem się coraz to nowych fit – dyscyplin – zwykły jogging już ci nie wystarczy. Nic nie szkodzi! Teraz możesz spróbować coraz modniejszego treningu szybkości! Chodzi o bieganie ze spadochronem oporowym!

Co daje bieganie ze spadochronem?

Lekki spadochron oporowy z nylonu, zwany też rezystancyjnym to świetny sposób na trening bez cienia nudy. Pozwala nie tylko na efektywne ćwiczenie w oryginalny, urozmaicony sposób, ale i cechuje go wiele zalet. Dzięki oporowi, jakiemu poddawane jest ciało podczas biegu – wzmacnia się siłę mięśni, wytrzymałość, wydolność. Takie ćwiczenie pozwala też pracować nad dynamiką, zwinnością i osiągami. Trening jest naprawdę ciężki, bo im szybciej biegniesz, tym bardziej spadochron cię wyhamowuje. Trzeba włożyć bardzo dużo wysiłku, by utrzymać prędkość, a jeszcze więcej, by przyspieszyć!

Dla kogo ten sport?

To propozycja treningu, która jest dobra nie tylko dla biegaczy lecz dla każdego, kto chce popracować nad jeszcze lepszą kondycją. Wystarczy włożyć spodenki i T-shirt albo dres sportowy, przypiąć spadochron i możesz ruszać! Trening spektakularnie kształtuje mięśnie brzucha i nóg, wyzwala większe zaangażowanie układu nerwowego, poprawia sprawność.

Spadochrony oporowe wykorzystują już sportowcy wielu dyscyplin, ale dostępne są również w fitness klubach, o ile ich przestrzeń pozwala na przeprowadzenie treningu z tym sprzętem. Cenione są przez crossfitowców, zawodników drużyn sportowych (piłkarzy, siatkarzy), ale i przez biegaczy amatorów. Z powodzeniem mogą wykorzystywać je również rolkarze, a nawet narciarze biegowi. Jeśli więc jesteś w górach – możesz zacząć korzystać z dobrodziejstw tego sprzętu już teraz.

Bieganie ze spadochronem daje kopa i motywację. Spróbujesz?

Pokaż więcej wpisów z Luty 2018
pixel