Classic blue - kolor roku 2020!

2019-12-09
Classic blue - kolor roku 2020!

Potwierdziły się jesienne zapowiedzi, jakoby w roku 2020, w świecie designu miał dominować kolor niebieski. Pod koniec ubiegłego tygodnia Instytut Pantone ostatecznie ogłosił najmodniejszy kolor nadchodzącego roku! A będzie to Classic Blue! Zaskoczeni?

Firma Pantone to niekwestionowana wyrocznia w świecie kolorów. Instytut funkcjonujący w jej obrębie, w efekcie głębokich analiz, wybiera kolor roku. Zgodnie z obowiązującymi trendami i z duchem czasu! Od ponad 20 lat – Pantone ma głęboki wpływ na kierunki rozwoju produktów, a także na decyzje zakupowe konsumentów w rozmaitych branżach, bezpośrednio lub pośrednio powiązanych z designem (moda, beauty, styl, grafika, wzornictwo, dekoracja wnętrz, film, podróże, itd.).

Tym razem postawiono na niebieski!

Ponadczasowy i trwały, niebieski odcień jest elegancki w swej prostocie. Przypominający niebo o zmierzchu. Dodające otuchy cechy Classic Blue, składają obietnicę ochrony i podkreślają nasze pragnienie posiadania stabilnego i pewnego fundamentu, na którym możemy budować.

Tak specjaliści motywują wybór!

classic blue, 2020, pantone, denley
Męski sweter marki Denley.pl w najmodniejszym kolorze roku 2020 – Classic Blue!

Classic Blue w modzie!

Classic blue 19-4052 to ponadczasowy, kojący kolor pozwalający zachować spokój, pełną koncentrację i niezachwianą pewność siebie. Podkreśla pragnienie utrzymania niezawodnego i stabilnego fundamentu, na którym śmiało oprzeć się można stawiając kolejne kroku ku nowej erze. Wprowadza w ludzką duszę spokój, ciszę, oferując schronienie. Jednocześnie stanowi swoisty bufor w świecie naszpikowanym technologią, jaj wpływem i wpływami mediów społecznościowych.

Technologia wyprzedza współcześnie ludzką zdolność przetwarzania informacji. Warto odnieść się do czegoś stałego, stabilnego, uniwersalnego, łagodnego, dającego obietnicę ochrony. Takie odczucia ma wywoływać w nas kolor niebieski odwołujący się do natury i jej siły. Przypomina on czyste i spokojne nocne niebo. Skłaniające do refleksji, poszerzające horyzonty myślowe, otwierające na przepływ komunikacji.

https://www.instagram.com/p/B5q6iiog1Bv/

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
pixel