Casualowy piątek! W co się ubrać?

2017-07-11
Casualowy piątek! W co się ubrać?

Casualowy piątek! Dla jednych dzień wytchnienia, w którym wreszcie można zedrzeć z siebie służbowy garnitur i wskoczyć w wygodne ciuchy, dla innych totalna udręka i prawdziwa pułapka!

Casual friday to w większości instytucji i korporacji, w których na co dzień obowiązują sztywne zasady dress codu, dzień, w którym panuje względna dowolność w wyborze stroju. O ile kobiety absolutnie nie mają z tym problemu, to już faceci nie zawsze są zadowoleni. Choć nieśmiertelny zestaw białej koszuli i marynarki może się naprawdę znudzić i trudno poczuć w nim komfort, to jednak wybieranie co tydzień nowej stylizacji w luźniejszym stylu, która jednak musi nadawać się do biura – może być prawdziwą zagwozdką.

Mimo wszystko warto skorzystać z okazji i w piątek postawić na swobodny strój, w którym po pracy można wyskoczyć z kumplami na piwo.

W casualowy piątek można włożyć chinosy i koszulę, bez krawata i marynarki.

Casualowy piątek! W co się ubrać?

  • Niektóre firmy pozwalają jedynie na zdjęcie marynarki i krawatu, także pamiętaj, że luźny piątek może mieć różne oblicza.
  • Jeżeli nie jesteś zbyt odważny albo w garniturze czujesz się zdecydowanie lepiej niż w mniej formalnej stylizacji – nie musisz tego dnia całkowicie rezygnować z marynarki. Po prostu zamień ją na inny model. Świetnie sprawdzi się tutaj sportowa marynarka założona na koszulę lub gładki T-shirt.
  • Luz luzem, ale nie przesadzaj z kolorami. Oczywiście fajna, pastelowa koszula jest jak najbardziej na miejscu, ale nie możesz wyglądać zbyt ekstrawagancko. Unikaj nadmiernych kontrastów i krzykliwych kolorów.
  • Na co wymienić koszulę? Np. na koszulkę Polo, o ile w Twojej firmie jest przyzwolenie na tak duży modowy spontan. Jeśli jednak musisz mimo wszystko wyglądać profesjonalnie – formalną koszulę wymień na nieco mniej formalny model. Np. w drobne wzorki, delikatne motywy florystyczne lub w kratkę. W casualowy piątek nie musisz zakładać na koszulę marynarki.
  • Spodnie garniturowe odłóż do poniedziałku. Ubierz natomiast znacznie wygodniejsze chinosy lub sztruksy.
  • Jeżeli możesz pozwolić sobie na jeszcze większy luz, to klasyczne ciemne jeansy również się nadadzą. Możesz połączyć je z koszulą i marynarką reprezentującą sportową elegancję, a do tego włożyć trampki.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2017
pixel