Być gentlemanem!

2019-04-12
Być gentlemanem!

Pewnie wielu Was się ze mną nie zgodzi, ale prawda może być tylko jedna: nikt nie jest doskonały! Ani Ty, ani ja, ani nawet Daniel Craig, Sean Connery i Roger Moore w roli Jamesa Bonda.

Ale kim bylibyśmy jako chodzące ideały? Nudziarzami!

W rzeczywistości drobne wady nadają każdemu swoistego uroku. Grunt to znać swoją wartość, mieć styl i klasę, a także stale dążyć do samodoskonalenia na różnych polach. Bo nie mucha, nie eleganckie spinki do mankietów i nie cygaro zrobią z Ciebie gentlemana. Gentleman to osoba z zasadami, której zachowanie jest godne naśladowania. Także ten… nic straconego. Wystarczy przeczytać i wdrożyć w życie poniższe wskazówki. Zapraszam na 12 krótkich lekcji…

Lekcja 1

Najważniejsza. Zasada na której bazowali pierwsi gentlemani, elita ówczesnego społeczeństwa. Bądź człowiekiem honoru. Czasy się zmieniły więc nie wdawaj się w potyczki w stylu oko za oko – plam na honorze nie zmazuje się już krwią. Bądź ponad, miej gest!

IMG_2950_den_wzorLekcja 2

Nie bój się prosić o pomoc, nie udawaj, że wszystko wiesz. Alfy i Omegi istnieją tylko w greckim alfabecie! Śmiało korzystaj z wiedzy i umiejętności innych (ale nie wykorzystuj) by osiągnąć swoje założone cele.

Czytaj, podróżuj, poznawaj inne kultury i języki. Wiedza to zawsze klucze do sukcesu!

Lekcja 3

Bądź aktywny, dbaj o siebie, dbaj o zdrowie i profilaktykę. Do lekarza pukaj systematycznie, a nie dopiero przed sześćdziesiątką. Twoja postawa wobec siebie samego świadczy o Twoim charakterze. Świetna forma ma znaczenie fundamentalne!

Lekcja 4

Pamiętaj o dobrych manierach. Dotrzymuj też słowa i bądź konsekwentny. Bądź uczynny, pomagaj innym. Postanawiasz łamać zasady? Ok! Ale tylko dla dobra wyższego! Gentleman jest empatyczny ale zawsze ma na uwadze ochronę interesu grupy, nie jednostki. Zobowiązuje Cię jednak lojalność, która w każdej sytuacji powinna zostać niezachwiana.

Lekcja 5

Keep calm czyli… zawsze zachowuj spokój. Nie obawiaj się, nie daj się prowokować, zachowuj się racjonalnie. Działaj z rozwagą, nie daj się ponosić emocjom. Bo w imię czego?

Lekcja 6

Bądź świadomy swego wyglądu, imponuj. Nie chodzi o to by spędzać całe dnie przed lustrem ale o to by czuć się dobrze z sobą samym. Wygląd jest istotny ale osobowość najważniejsza!

Lekcja 7

Podejmuj ryzyko. Ale tylko wtedy gdy wliczyłeś je w koszty. Proste? Proste.

Lekcja 8

Jesteś panem samego siebie, bądź więc pewny swoich przekonań. Nie musisz niczego udawać, gonić za modą, Bądź szczery i autentyczny. Lekcja ta daje duże efekty w kontaktach z kobietami. Przeczytaj więcej TUTAJ.

Lekcja 9

Bądź na czasie z technologią, wykorzystuj ją. Nigdy jednak nie przedkładaj kontaktu face to face, tradycyjnej rozmowy ponad aktualizację statusu na fejsie! Nigdy!

Lekcja 10

Szanuj kobiety! Bądź szarmancki i romantyczny. Możesz mieć wszystko ale i tak miłość jest najważniejsza. Omiń ten punkt jeśli czytając go przyszła Ci na myśl tęcza…

Lekcja 11

Jak agent 007 doprowadzaj swoje misje do końca. Ale potem funduj sobie zasłużony relaks.

Lekcja 12

Zawsze miej plan awaryjny! W życiu nie zawsze możesz liczyć na to, że wszystko pójdzie po Twojej myśli i że będzie tak jak pierwotnie założyłeś. Zawsze miej w zanadrzu plan B!

I pamiętaj: Gentleman to stan umysłu!

[adrotate banner=”11″]

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019
pixel