Boyzilian, czyli męska depilacja intymna...

2018-09-21
Boyzilian, czyli męska depilacja intymna...

Po obowiązkowych częściach ciała, których dziś wręcz nie wypada nie depilować, jak uszy, nos, brwi, kark, szyja, plecy, pachy – przyszedł czas na kolejny przełom! Męska depilacja intymna przestaje być utopią i fanaberią. I choć ta „delikatna” partia ciała jest tematem wrażliwym i nie każdy akceptuje taki rodzaj usuwania owłosienia – praktykują to nie tylko sportowcy, którym zależy na osiągach.

męska depilacja intymna
Depilacja – dbanie o wygląd i higienę. Denley.pl

Również współcześni, przeciętni mężczyźni, którzy po prostu świadomie dbają o swoją higienę.

Męska depilacja intymna – po co, na co?

Bujne owłosienie w połączeniu z potem – powoduje namnażanie się bakterii, a cały ten koktajl generuje nieprzyjemny zapach. No niestety nie jest to atrakcyjne w oczach kobiet, którym bez wyjątku zależy na zadbanym mężczyźnie. Również tam na dole…

Ale to nie tylko walory estetyczne i wizja poprawy życia intymnego są tutaj istotne. Chodzi również o kwestie zdrowotne. Ogolony facet prędzej uniknie infekcji skóry, a nawet układu moczowego, niż ten, który pozostaje wierny konwencjom. Generalnie – twoja decyzja, ale atuty depilacji miejsc intymnych dają co najmniej do myślenia. Warto wziąć je pod rozwagę.

Boyzilian. Na czym polega ta metoda depilacji?

męska depilacja miejsc intymnychW nazwie trendu mieszczą się dwa słowa i ich połączenie mówi wszystko. Mamy tu chłopaka (boy) i nazwę rodzaju depilacji intymnej, która polega na całkowitym usunięciu włosków (brazilian).

Najczęściej do zabiegu męskiej depilacji intymnej wykorzystuje się wosk, a to dlatego, że efekt utrzymuje się nawet do kilku tygodni. Jeśli jednak mężczyzna chce pozbyć się zbędnego owłosienia raz na zawsze – może też skorzystać z metody IPL, gdzie celowo uszkadza się cebulki, a włosy po kilku seriach zabiegowych – po prostu przestają odrastać.

Oczywiście, nie róbcie tego sami w domu! Bezpiecznie i komfortowo można poczuć się w profesjonalnym gabinecie kosmetologii, gdzie doświadczony specjalista, na każdym etapie „działania”, udzieli wszelkich informacji i w sposób dyskretny przeprowadzi zabieg.

Przeczytaj też: „Męska klata. Golić czy nie?”.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
pixel