Biała koszula? Ponadczasowa, klasyczna i niemal niezastąpiona

2019-12-09
Biała koszula? Ponadczasowa, klasyczna i niemal niezastąpiona

Towarzyszy nam niemal od zawsze i jest nieodłącznym elementem każdej domowej garderoby.

Biała koszula kojarzy się z odświętnym strojem na szkolną akademię, Komunię Świętą czy ślub. Fachowcy jednak nie mają żadnych wątpliwości. Takie uroczystości to nie jedyne okazje, na które można ją ubrać. Z prostej przyczyny. – Ona nigdy nie wychodzi z mody – przekonują eksperci.

– Trudno się z tą opinią nie zgodzić – przytakuje stylista pracujący dla marki Denley Paweł Zabielski. – Biała koszula jest ponadczasowa, klasyczna i niemalże niezastąpiona. Może stanowić bazę dla praktycznie każdej stylizacji.

W jakich zatem kompozycjach możemy ją stosować? W zasadzie nie ma żadnych ograniczeń. Wszystko zależy od tego, co chcemy sobą zaprezentować i  w jakim otoczeniu się znajdujemy.

– Na przykład latem coraz bardziej modne staje się połączenie białej koszuli z bawełnianymi szortami. Jeżeli koszula ma długi rękaw, wówczas możemy je podwinąć – podaje przykład stylista.

A jak lepiej ją nosić: na wierzchu czy do spodni? To też zależy od sytuacji.

Wewnątrz nosimy białą koszulę przy bardziej eleganckich stylizacjach, z włączeniem marynarki czy garnituru.

– Jeśli chcemy czuć się swobodnie, wyglądać „na luzie”, to zdecydowanie na zewnątrz. Na przykład w połączeniu ze skórzaną kurtkę i czarnymi czy niebieskiemi dżinsami – radzi stylista.

Wewnątrz nosimy białą koszulę przy bardziej eleganckich stylizacjach, z włączeniem marynarki czy garnituru.

No i trzeba pamiętać o jednej, bardzo istotnej rzeczy. – Na pewno biała koszula nigdy nie spasuje się z… dresami – podsumowuje Paweł Zabielski.

(na zdjęciu piosenkarz Marcin Czerwiński w białej koszuli z kolekcji marki Denley)

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
pixel