Bezpieczne wakacje! Z dzieckiem nad morzem!

2019-07-22
Bezpieczne wakacje! Z dzieckiem nad morzem!

Wakacje to czas beztroski! Chwile, w których pozwalamy dzieciom na więcej niż np. w roku szkolnym. Dobrze jest dać dzieciakom trochę luzu, ale są okoliczności, w których nie można spuścić z tonu ani odrobinę! Zabawa i wypoczynek to jedno! Jednak trzeba pamiętać o bezpieczeństwie i zachowywaniu wszelkich środków ostrożności! Szczególnie z dzieckiem nad morzem trzeba uważać! 

Słońce bywa zabójcze, a woda to żywioł! Trzeba mieć do nich respekt i do odpowiednich zachowań wobec sił natury – wdrażać naszych milusińskich! Przypominamy ważne zasady, których przestrzeganie gwarantuje bezpieczne, a co za tym idzie udane wakacje!

Bezpieczne wakacje! Z dzieckiem nad morzem!

  • Należy wybierać wyłącznie strzeżone kąpieliska i bezwzględnie stosować się do zaleceń czuwających nań ratowników! Kąpiel dozwolona jest tylko wtedy, gdy warunki atmosferyczne na to pozwalają!
  • Na plaży, w wodzie – nie spuszczamy z dziecka oka nawet na sekundę! Fale bywają nieprzewidywalne i groźne, ale i na linii brzegowej zdarzają się niebezpieczne miejsca, szczególnie przy mostach, molo, falochronach. Trzeba uważać też na wodorosty, w które można się zaplątać!
  • Z plaż nie korzystamy w godzinach 11:00-16:00.
  • Dzieci smarujemy kremami z najwyższym filtrem chroniącym przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Krem należy nakładać 20-30 minut przed wyjściem na plażę, następnie co 2 godziny i po każdym wyjściu z wody!
  • Ubieramy dzieci! Kark, plecy, twarz, ramiona – zasłaniamy T-shirtami z krótkimi rękawami. Na głowę – bezwzględnie czapka lub kapelusz!
  • Koniecznie należy zabierać ze sobą wodę, a także coś do jedzenia!
  • Korzystając z wodnych atrakcji np. rowerków, kajaków – bezwzględnie ubieramy siebie i dzieci w kapoki!
  • Nie wypływamy na materacach i gumowych zabawkach poza wyznaczony przez boje teren, nie pozwalamy na to dzieciom. Materace, itp. bardzo szybko „znosi”!
  • Do wody mogą wchodzić wyłącznie dzieci cechujące się dobrym stanem zdrowia. Dla malców po chorobie, osłabionych – taka forma zabawy jest niebezpieczna!
bezpieczne wakacje z dzieckiem nad morzem
Kolorowy T-shirt dziecięcy Denley.pl

Gdy dziecko się zgubi…

Latem, nad morzem jest jeszcze jedno zagrożenie, o którym warto wspomnieć. Wystarczy chwila nieuwagi, by maluch lub starszak zniknął w tłumie. Kolorowe ubrania dla dzieci i akcesoria (np. charakterystyczna czapka z uszkami) – pozwolą szybciej „wypatrzyć” zgubę. Jednocześnie należy przygotowywać dzieci na takie ewentualne sytuacje. Informować, gdzie mają pójść i do kogo się zgłosić w razie stracenia rodziców z oczu (np. do ratownika w pomarańczowym stroju). Dziecko powinno wiedzieć gdzie mieszka, jak się nazywa, znać numer telefonu do opiekuna. Warto korzystać z gadżetów jak odblaskowa bransoletka odbijająca słońce, bransoletka z danymi, wodoodporny zegarek z GPS-em, ubranka dla dzieci ze specjalnymi wszywkami, na których podane są niezbędne informacje.

 

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019
pixel