Bal przebierańców w przedszkolu lub w szkole. Stroje dla dzieci last minute!

2019-02-05
Bal przebierańców w przedszkolu lub w szkole. Stroje dla dzieci last minute!

Czas na bal!

Bal przebierańców w przedszkolu lub szkole to ekscytujące wydarzenie! Z upiornych czarownic i odrażających wampirów, zimą przechodzimy w radośniejsze klimaty, a najpopularniejsze dziecięce przebrania karnawałowe to oczywiście stroje księżniczek dla dziewczynek i superbohaterów dla chłopców! W tyle jednak nie pozostają urocze żabki, motylki i wszelkie bajkowe inspiracje!

Choć rodzice powinni być przygotowani na to, że w karnawale te bale są, to jednak w ferworze codziennych obowiązków okazuje się czasem, że impreza odbywa się np. już następnego dnia, a maluch koniecznie chce przebrać się za zajączka… Takie alarmowe sytuacje to wcale nie rzadkość i wówczas trzeba wykombinować dla dziecka przebranie last minute!

Jak samemu wykonać fantastyczny kostium dla dziecka na bal przebierańców w przedszkolu lub w szkole?
bal przebierańców w przedszkolu
Bluza z pastelowym motywem, w połączeniu z tutu może być elementem stroju królewny… Denley Kids

Strój na bal przebierańców! Wbrew pozorom samo ubranie dla dziecka to sprawa drugorzędna. Dziewczynce czasem mogą wystarczyć pastelowe legginsy i cukierkowa bluza nawiązująca do motywu „unicorn”, a przebranie jednorożca można uzupełnić gadżetami wykonanymi we własnym zakresie. Podobnie z chłopcami. Wystarczy czarna koszulka chłopięca i czarne spodnie. Stylizację można urozmaicić kawałkiem materiału służącym za pelerynę i już mamy „czarny charakter”. Liczy się pomysłowość i kreatywność!

Gadżety i akcesoria! To właśnie one stanowią najważniejszą rolę w wymyśleniu dla dziecka przebrania last minute! Niemal każdy kostium charakteryzuje się czymś zakładanym na głowę. Koronę, przepaskę na oko, maskę, chustę, opaskę z uszkami króliczka, myszki, pszczółki – można wykonać z materiałów, które każdy ma w domu. Wystarczy trochę tkaniny, papieru i farby, by samodzielnie zrobić gadżet determinujący karnawałową stylóweczkę!

strój na bal przebierańców dla dzieckaMakijaż! Zapobiegliwy rodzic powinien mieć w zanadrzu atestowane farby do malowania twarzy, które można wykorzystać nie tylko przed balem, ale również z okazji urodzin czy choćby zaproszenia kolegów i koleżanek do domu. Nie trzeba też mieć wielkiego talentu, by ich użyć. Znak Zorro, Batmana czy Supermana albo serduszka, gwiazdki lub zwierzęce noski i wąsy – wyczaruje każdy rodzic! Determinacja w sprawieniu dziecku radości – z pewnością będzie tutaj sprzymierzeńcem!

Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
pixel