Alergeny na ubraniach! Jak się ich pozbyć?

2019-11-06
Alergeny na ubraniach! Jak się ich pozbyć?

Okres jesienno – zimowy to czas, w którym szczególnie należy zadbać o odzież. Szczególnie, że do czynienia mamy z niewidocznymi i cichymi, za to wyjątkowo paskudnymi przeciwnikami! Chodzi o alergeny na ubraniach! 

alergeny na ubraniachZamknięte okna, ogrzewane pomieszczenia, klimatyzowane auta… To wszystko sprzyja rozmnażaniu się i „radosnemu” rozprzestrzenianiu roztoczy. Te podstępne, niedostrzegalne gołym okiem alergeny z rodziny pajęczaków – żywią się złuszczonym naskórkiem i mikroorganizmami. Często prowadzą do nieżytu nosa, a bytują w dywanach, na zasłonach, w pościeli, a także na ubraniach!

Zatem jeśli do tej pory uważałeś, że twoje ulubione swetry leżą sobie bezpiecznie na półce w garderobie – to błąd! O ile samej odzieży nic nie grozi, to może ona stanowić zagrożenie dla ciebie, szczególnie – jeśli masz skłonność do alergii! No chyba, że odpowiednio o nią zadbasz!

Alergeny na ubraniach! Jak się ich pozbyć?

  • Przede wszystkim walcz z rozprzestrzeniającym się po całym mieszkaniu lub domu – kurzem! Najlepiej usuwaj go ścierką zmoczoną wodą lub elektrostatyczną, dzięki czemu starty – nie osiądzie w innych miejscach – np. na twoich bluzach
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019
pixel