Activewear: koszulki treningowe! Na co zwracać uwagę przy wyborze?

2020-08-10
Activewear: koszulki treningowe! Na co zwracać uwagę przy wyborze?

Lato sprzyja wszelkim aktywnościom na świeżym powietrzu, ale za pasem jesień i wkrótce tłumnie ruszymy na siłownie, hale i sale gimnastyczne. Będziemy też korzystać z uroków złocistej pory roku, ubierać się warstwowo, uprawiać rekreację w terenie. Warto zatem już teraz uzupełnić swoje kolekcje ubrań sportowych o praktyczne i modne koszulki treningowe! 

modne koszulki treningoweKoszulki sportowe to jedne z najbardziej uniwersalnych elementów odzieży. Niezbędne właściwie o każdej porze roku! Świetnie fitują z innymi częściami męskiej garderoby w aktywnym nurcie. Wszak activewear sprawdza się nie tylko podczas intensywnych, profesjonalnych ćwiczeń. Już zwykły, półgodzinny jogging o poranku wymaga specjalnej oprawy, która sprawi, że lekki trening dla zdrowia będzie nie tylko efektywny, dodający energii, ale i ultra przyjemny. A komfort i swobodę ruchów, a także dodatkową motywację zapewniają oczywiście modne ubrania sportowe, w tym – koszulki treningowe!

Czym powinny charakteryzować się męskie koszulki treningowe? 

  • Koszulki treningowe są dość bliskie ciału, często są pierwszą z kilku warstw sportowej stylizacji. Dlatego powinny cechować się zaawansowaną technologicznie tkaniną, z jakiej są wykonane, która to odprowadza wilgoć, w momentach krytycznych – szybko schnie i oddycha! Przy warstwowym ubieraniu, na taki T-shirt – włożyć można np. bluzę sportową z polaru i kurtkę.
  • Koszulki sportowe powinny charakteryzować się prostym krojem (choć niepozbawionym stylu) zapewniającym maksymalną swobodę ruchów i komfort użytkowania.
  • Dobrze dobranym rozmiarem – nie za obcisłe, nie za luźne!
  • Niebanalnym designem – intensywność kolorów, modne nadruki na koszulkach, elementy odblaskowe poprawiające widoczność po zmroku (np. podczas biegania czy jazdy na rowerze) podkreślają celowość noszenia koszulek sportowych. Ponadto dodają energii do działania, a w przypadku odblasków – również zwiększają bezpieczeństwo w czasie treningu. Osoby, które nie lubią wyróżniać się z tłumów mogą stawiać na klasyczne modele basic w stonowanych kolorach, które również cechują się funkcjonalnością i spełniają swoje zadania w zakresie uprawnia aktywności.
  • Wysoką jakością wykonania, dbałością o detale. Profesjonalne koszulki treningowe winny zachowywać trwałość i doskonały wygląd, nawet po wielu praniach. Ponadto – muszą być bardzo wygodne.
  • Pod niektóre dyscypliny sportowe, uprawiane także amatorsko, wkłada się koszulki dedykowane. Wyróżniają się one cechami charakterystycznymi (np. koszulki polo), a przy tym prezentują się adekwatnie i profesjonalnie.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020
pixel