9 powodów, dla których warto się całować!

2019-11-27
9 powodów, dla których warto się całować!

W Międzynarodowy Dzień Pocałunku warto poruszyć całuśny temat! Szczęśliwie, w całym roku, takich dni jest kilka. Przypadają też na 6-go lipca i 28 grudnia. I dobrze! Bo takie okazje naprawdę warto celebrować, szczególnie, że całowanie przynosi wymierne korzyści! Sprawdźcie – dlaczego warto się całować?!

9 powodów, dla których warto się całować!

dlaczego warto się całować

  1. Przede wszystkim jest to niesamowity sposób okazywania miłości! Bez słów!
  2. To również świetny pomysł na spędzanie czasu z ukochaną osobą! Całowanie się buduje intymność, wzmacnia więzi.
  3. Całowanie to czynność wysoce… antystresowa! Redukuje napięcie, odpręża, poprawia nastrój! W trakcie tej czynności wytwarza się oksytocyna, czyli tzw. hormon zaufania, dający spokój i ukojenie.
  4. Ponadto, w trakcie całowania spala się kalorie! Super dieta!
  5. Bakterie wymieniane w trakcie pocałunków… doskonale wpływają na zdrowie!
  6. Całowanie wpływa korzystnie na układ krążenia! Pomaga obniżyć poziom cholesterolu, reguluje ciśnienie, przyspiesza tętno. Najprościej rzecz ujmując – krew w żyłach płynie szybciej, a dzięki temu organizm jest lepiej dotleniony.
  7. Całowanie, a szczególnie z języczkiem, angażuje mnóstwo mięśni twarzy, o których nie miałeś pojęcia! Co w związku z tym? A no to, że dzięki buziakom zaczynają one pracować się, napinać, a to niweluje efekty starzenia się skóry, ujędrnia ją! Ponadto cera staje się bardziej ukrwiona i promienna!
  8. Całowanie daje z niczym nieporównywalne szczęście. W organizmie rośnie poziom endorfin i od razu świat wydaje się piękniejszy!
  9. Warto się całować! To przedłuża życie, a zwolennicy regularnego całowana się mogą zyskać nawet 5 dodatkowych lat! I jest to udowodnione naukowo! To dopiero energia!

Przeczytaj też: „Jak się całować? 5 reguł!”

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019
pixel