6 powodów, by świętować w Tłusty Czwartek

2017-02-23
6 powodów, by świętować w Tłusty Czwartek

To ten dzień w roku, w którym chcąc nie chcąc bijemy życiowe rekordy, a wieczorem lub następnego dnia wymieniamy się informacją – kto wciągnął więcej?! Mowa oczywiście o pączkach i o jedynym, ociekającym tłuszczem i lukrem dniu w roku, jakim jest Tłusty Czwartek!

Dlaczego w ten dzień warto zrezygnować z diety? Jest co najmniej sześć dobrych powodów!

  • Donuty - Tłusty Czwartek
    Donuty – Tłusty Czwartek

    Po pierwsze Tłusty Czwartek oznacza: początek końca karnawału. Ze smutkiem i żalem żegnamy czas hulanek i swawoli, ale dzięki świętu pączka możemy zasłodzić się na maksa w ramach rekompensaty za szkody moralne.

  • Po drugie – jest to dzień o głęboko zakorzenionych tradycjach! Ci którzy celebrują ten zwyczaj, wiedzą, że można objeść się do woli pączkami z marmoladą albo w wersji bardziej współczesnej – donutami. Warto jednak pamiętać, że kiedyś nadziewano pączki słoniną i boczkiem i zapijano wódką. A co bardziej zaangażowani w obchody – pewnie chętnie wrócą do kontynuowania tej prastarej tradycji.
  • Po trzecie – nie warto wierzyć w przesądy, ale na wszelki wypadek trzeba dmuchać na zimne. Mawia się, że tego kto nie zje choć jednego pączka w Tłusty Czwartek – czekają życiowe niepowodzenia. Po co ryzykować? Lepiej się napchać i niech się szczęści i niech napływają te bogactwa!
  • Przez żołądek do serca. Oczywiście z drżącym sercem wspominamy zeszłotygodniowe Walentynki, ale jak powszechnie wiadomo: były – minęły. Niektórzy zamiast wręczania sobie serduszek na patyku zdecydowanie woleliby otrzymać cieplutkiego pączka polanego czekoladą i skonsumować go wspólnie w sypialni, więc nie przegapcie pretekstu do świętowania!
  • Kolejny powód to bezkarna rezygnacja z diety pełnej zielonych liści, ziaren i innych „cudów” natury Wreszcie można pojeść bez liczenia kalorii, a na koniec bez krępacji poluźnić pas.
  • A jak już jesteśmy przy temacie ubrań – to oczywiście w ten dzień nie musicie martwić się o wybór stylizacji. Zdecydowanie stawiajcie na luz i swobodę! Spodnie dresowe mają gumkę w pasie więc w razie czego ta się naciągnie, a wzdęty brzuch bez problemu można będzie ukryć pod luźną i wygodną bluzą sportową!

A zatem – jedzcie na zdrowie!

[adrotate banner=”10″]

Pokaż więcej wpisów z Luty 2017
pixel