5 aplikacji dla majsterkowiczów

2016-09-15
5 aplikacji dla majsterkowiczów

set of tools in tool box on a wooden backgroundMajsterkowicze level hard dłubali po piwnicach i garażach, gdzie w pudełkach po margarynie składowali setki śrubek, które „mogą się przydać” lub konstruowali tam drewniane ławy do pokoju gościnnego czy inne niezbędniki. Czasy się zmieniły. Gwoździe są na wyciągnięcie ręki w piątki i świątki w marketach budowlanych, a meble kupisz o każdej porze nie czekając aż rzucą je na sklep, a nawet nie wychodząc z domu.

Nie zmienia to faktu, że czasem trzeba przeobrazić się w złotą rączkę i wkroczyć do akcji gdy kran zacznie przeciekać lub gdy trzeba będzie zawiesić na ścianie obramowany plakat. Wizjonerem nowych zastosowań różnych sprzętów potrzebnych do przeprowadzenia męskiej akcji był MacGyver, który to np. łatał chłodnicę przy użyciu jajek. Proste? Proste! XXI wiek przyniósł jednak nieco bardziej zaawansowane formy gadżetów, które mogą przydać się facetowi w każdej sytuacji.

5 APLIKACJI DLA MAJSTERKOWICZÓW

lataraSuper-Bright Led Flashlight. Krócej i po polskiemu ;)… latarka. Prawdopodobnie nie jesteś preppersem i nie masz jej zawsze przy sobie. Ale na bank nosisz przy tyłku smartfona, którego lampa błyskowa może zmienić się w strumień światła. Dzięki tej prostej i użytecznej aplikacji dorwiesz pająka czającego się w ciemnym rogu na Twoją dziewczynę albo bez problemu wymienisz żarówkę w łazience ,gdy ta spali się w środku nocy. I Ty też zabłyśniesz!

bubble levelBubble Levelpoziomica. Do ogarnięcia prostych prac wymagających sprawdzenia poziomu płaszczyzn czy pionów nie potrzeba Ci już długiego i nieporęcznego instrumentu pomiarowego. Wystarczy urządzenie z androidem czy innym iOS’em. Uruchom Bubble Level, a bez problemu wypoziomujesz mebel, powiesisz obraz na ścianie pod żyletę albo ustawisz stół bilardowy na imprezie i zostaniesz bohaterem nocy. Warto trzymać poziom! Nawet w kieszeni.

dalmierzDalmierz laserowy. Laska suszy Ci głowę by odmalować mieszkanie na wiosnę? Nic prostszego! Szybka akcja, pomiar powierzchni i możecie jechać po farby. W sprawnych obliczeniach pomoże Ci Dalmierz – Smart Measure. Aplikacja mierzy odległość, wysokość, szerokość i powierzchnię obiektu przy pomocy trygonometrii. Ustrzel odległości precyzyjnie niczym snajper w hollywoodzkim trailerze. Robota, która wymaga tylko kiwnięcia palcem, a Ty od razu staniesz się kandydatem do orderu.

linijkaA gdy nie masz potrzeby pomiarów przestrzeni – powinna wystarczyć Ci zwykła Linijka. Nie znasz dnia i godziny kiedy okaże się, że jest Ci potrzebna. Może będąc na zakupach będziesz chciał zmierzyć długość czy szerokość uchwytu do łazienki? Nie musisz w tym celu nosić ze sobą zestawu majsterkowicza czy piórnika swojej chrześnicy. Wyciągnij sprzęt i sprawdź.

 

knotsUseful Knots. Istnieją setki węzłów o różnych zastosowaniach, a niektóre są bardzo praktyczne i przydatne. Dziwne gdybyś pamiętał jak wiązać, jeśli na co dzień nie jest Ci to niezbędne. Gdy jednak okaże się, że potrzebujesz mocnej pętli skorzystaj z aplikacji. Dzięki niej w tempie błyskawicy stworzysz podpórkę, podwiesisz przedmiot, a nawet zawiążesz sobie muchę! Elegancko.

 

Poza podstawowymi, podręcznymi apkami możesz też korzystać z tych bardziej rozbudowanych. Zastanawiasz się ile betonu kupić by zrobić wylewkę przed garażem lub domkiem letniskowym rodziców? Ściągnij kalkulator budowlany. Chcesz wymalować dom, ale nie wiesz, które kolory będą wyglądać najlepiej na Twoich ścianach? Wykorzystaj apkę z funkcją wizualizacji na żywo. Możesz nawet korzystać z wyliczeń uwzględniających prawa fizyki przy działaniu cylindrów hydraulicznych, a jak pamiętasz – hydraulik swego czasu karierę zrobił… ;)!

 

[adrotate banner=”27″]

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2016
pixel