12 oznak tego, że jesteś hipsterem

2017-03-01
12 oznak tego, że jesteś hipsterem

Jeszcze kilka lat temu wystarczyło nosić spodnie rurki, okulary w grubych oprawkach i T-shirt w serek – żeby uchodzić za hipstera. Dziś to za mało, szczególnie że kultura masowa mocno czerpie z alternatywy. Każdy hipster jest o krok od mainstreamu, który przejął cechy tego stylu i tylko prawdziwi znawcy są w stanie zauważyć różnicę. Hipsterzy swoją odrębność podkreślają nie tylko poprzez wizerunek modowy. Jedzą nieprzeciętnie, słuchają niezależnej muzyki, interesują się niszami w kulturze i otaczają specyficznymi przedmiotami.

Depositphotos_80560476_s-201512 oznak tego, że jesteś hipsterem!

 1. Nadal wyglądasz oryginalnie. Inaczej niż wszyscy. Niepowtarzalnie. Ubrania dobierasz w na tyle odjechany sposób, że każdy członek innej subkultury niż Twoja własna – patrzy na Ciebie jak na wariata. Ty nie podkreślasz swojego looku. Ty go wręcz przerysowujesz.
 2. Idziesz do ogromnego centrum handlowego i nie możesz nic tam dla siebie znaleźć. Wolisz przeszukać sieć i zrobić zakupy online, albo wyłowić coś w alternatywnych punktach sprzedaży czy wymiany. A po udanym polowaniu – mieszasz style modowe na swój własny, indywidualny, nieszablonowy sposób.
 3. Nie znudził Cię trend, któremu jeszcze rok temu ulegały całe rzesze facetów i nadal nosisz brodę „na drwala”. Jednak niekoniecznie strzyżesz ją pod linijkę. Tak samo jak w przypadku włosów – zależy Ci na niewymuskanym wyglądzie.
 4. Masz kilka kurtek baseballówek, choć tak naprawdę nigdy nie byłeś członkiem żadnej drużyny.
 5. Znasz i stosujesz różne patenty na noszenie wszelkiego rodzaju chust i szalików. Jesteś mistrzem wiązania!
 6. Nosisz T-shirty i bluzy z napisami. Twoje ironiczne podejście do życia jest na tyle mocne, że nie odmawiasz sobie tej przyjemności, by zamanifestować swoje ekscentryczne poczucie humoru. Często stawiasz też na ikoniczne printy jak np. napis Pink Floyd czy czerwone usta z wywalonym jęzorem – logo The Rolling Stones.
 7. Nosisz flanelowe koszule w kratę, różne nakrycia głowy i trampki. Ale masz w zanadrzu kilka par butów vintage, które dla reszty świata wydają się być kompletnie niemodne. Za to dla hipstera – idealne.
 8. Jako hipster, z dziką radością wyszukujesz i zakładasz oldschoolowe ciuchy i akcesoria. Byłbyś cały szczęśliwy, gdybyś dorwał buty Relax.
 9. Jesz zdrowo i naturalnie. Dieta pudełkowa? Przerabiałeś to już dawno. Teraz wolisz hodować zieleninę we własnym ogródku albo na tarasie apartamentu ze ścianami z cegły,
 10. Doceniasz recycling. Obok smartfona i zdjęć na Insta stawiasz też na analogowy aparat ze strychu dziadka i wywoływanie fotek w prowizorycznej ciemni w domu. Ze strychu ściągasz też stary rower.
 11. Najlepiej czujesz się w dużym mieście, otoczony niezależnymi galeriami sztuki, kinami z alternatywnymi filmami, ze stałym dostępem do internetu w swoim najnowszym iPhonie i towarzystwem nieprzeciętnych ludzi.
 12. Lubisz obracać wszystko w żart, cechuje Cię sarkazm i jesteś odporny na krytykę tych, którzy krzywo patrzą na odrębności subkulturowe i godzenie niezależnych poglądów ze stylem życia.

[adrotate banner=”27″]

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2017
pixel