10 zasad męskiej przyjaźni

2017-02-21
10 zasad męskiej przyjaźni

Męska przyjaźń to nieskomplikowana relacja o silnych fundamentach jak np. wspólne podwórko i wspomnienia. Daleka od stereotypów i ideałów, ale prawdziwa. Coś czego nie wartościuje się w zależności od wyglądu i posiadanego majątku, bo znacie się jak łyse konie, nie ma między Wami rywalizacji i czujecie, że jesteście sobie równi.

10 zasad męskiej przyjaźni

  1. Nawet jeśli Twój najlepszy kumpel Cię wkurzy, albo zrobi coś czego nie popierasz – nie opowiadaj o tym kobiecie i nigdy nie wyrażaj się negatywnie na jego temat. Nie mów tego ani swojej, ani żadnej innej – matce, siostrze czy kochance. Bo nie może z tego wyniknąć nic dobrego. Albo będą chciały wałkować temat, albo Was godzić, albo podłapać okazję by Was jeszcze bardziej poróżnić (wszak nie oszukujmy się – Twój kumpel zabiera im ich cenny czas z Tobą). W dobrej lub złej wierze kobiety dużo mówią, a z tego rodzą się plotki, które mogą przekreślić Waszą sztamę. Zawsze załatwiajcie wszystko między sobą. Nie bez powodu, w jednej z najpopularniejszych komedii o paczce przyjaciół, pada kultowe hasło „Co się dzieje w Vegas, zostaje w Vegas!„.
  2. Odnosząc się do powyższego – kolejna zasada. Wszelkie potknięcia odpuszczajcie sobie szybko wzajemnie. A jeśli masz przyjacielowi coś do powiedzenia – po prostu to powiedz i nie zachowuj się jak cizia z foszkiem. Zawsze możecie też dać sobie po pysku. Prawdziwy „friendship” prawdy się nie boi. Ciosu otrzeźwiajacego też nie. Choć wiem, że to może nie być łatwe, bo…
  3. Nawet przyjaciołom trudno przechodzi przez gardło stwierdzenie, że nimi są. Podobnie jak rozmawianie o innych emocjach. Faceci unikają deklaracji względem siebie (właściwie nic w tym dziwnego), ale w relacji jaką jest męska przyjaźń, niemówienie o tym nadaje układowi pewnego mistycyzmu. Widocznie tak ma być, a pewne kwestie rozumie się bez słów.
  4. Zawsze znajduj czas dla swoich przyjaciół. Nawet wtedy, gdy jesteś w związku, albo gdy założysz rodzinę. Podobno jedną ze składowych części podtrzymania męskiej relacji jest pewna systematyczność spotkań. Nie próbujcie tego sprawdzać na własnej skórze i nie schrzańcie sprawy.
  5. Wspieraj swojego przyjaciela i zachęcaj go do realizacji marzeń nawet wtedy, gdy są głupie. Bo kto jak nie Ty stanie za nim murem wtedy, kiedy wszyscy go krytykują? Najlepszym kumplem jest się na dobre i na złe dni. Lojalność to fundament przyjaźni!
  6. Męska przyjaźń oznacza, że możesz zapytać swojego przyjaciela o wszystko, ale wiesz też o co i kiedy pytać nie powinieneś. Zawsze możecie razem pomilczeć wybierając się na męską wyprawę w góry, grzebiąc przy motorze albo oglądając film sensacyjny. Możecie też bez końca gadać o przewidywanym wyniku najbliższego meczu Waszej ulubionej drużyny sportowej lub o innej wspólnej pasji pomijając gniotący jednego z Was temat. Ważne, że wsparcie jest obok.
  7. Jeśli on ma kłopoty – nie pytaj czy możesz pomóc. Zrób to.
  8. Celebrujcie swoje wspólne przyzwyczajenia. Jeśli najbardziej lubicie spotykać się w garażu przy piwie – nie ma najmniejszego powodu tego zmieniać. Wolicie knajpę, w której podają najlepszego schaboszczaka? – Proszę bardzo. Nie spotykajcie się jednak w domu pełnym codziennych spraw. Kurz zasłon i salonowego dywanu odbiera przestrzeń na oddech. Własna męska miejscówa to zdecydowanie lepsze pole do dbania o wspólną relację.
  9. Aha! W miarę możliwości nie przyprowadzajcie do swojej męskiej dziupli dziewczyn czy żon. Ale żyjcie z nimi dobrze.
  10. A jeśli jesteśmy przy płci pięknej to zasady są proste: nigdy nie interesuj się jego kobietą, ani nie umawiaj się z jego byłą. Nie ma wyjątków od tej reguły.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2017
pixel