10 niskobudżetowych pomysłów na udaną majówkę ze znajomymi!

2019-04-24
10 niskobudżetowych pomysłów na udaną majówkę ze znajomymi!

Długi weekend majowy to dla większości z nas – wyczekiwany okres w roku! A wiosenna pogoda i dużo „wolnego” sprzyjają spędzaniu wspólnego czasu ze znajomymi na świeżym powietrzu i przy różnych, relaksujących aktywnościach!

Jednak długi weekend majowy nie musi kojarzyć się tylko i wyłącznie z tygodniowymi wyjazdami do ciepłych krajów, w ramach oferty last minute! Tę porę na beztroski wypoczynek można wykorzystać zupełnie inaczej, a przede wszystkim przy niewielkim nakładzie finansowym!

weekend majowy, pomysły na majówkęTop 10! Niskobudżetowe pomysły na długi weekend majowy! 

  1. 1-go maja, oprócz tego, że celebrujemy tego dnia Święto Pracy – w Polsce rozpoczyna się sezon na grilla! I choć niektórzy śmieją się z grillowania, to od lat pozostaje ono międzynarodową dyscypliną, w szranki której wszyscy chętnie stają My nie mamy nic przeciwko! Biesiada na tarasie, w  ogrodzie lub na działce z najlepszymi kumplami i kumpelami – to zawsze dobra opcja! A jeśli do tego jest piwo i kiełbasa – to czego chcieć więcej? Przeczytaj też tekst pt. „Jak zostać mistrzem grilla?”.
  2. Ale nie zawsze, a na pewno nie co dzień w czasie majówki – można siedzieć i jeść! Warto się trochę poruszać! W okolicach miast jest sporo większych, ale i mniejszych rzeczek, gdzie można urządzić spływ kajakowy! To może być jedno- lub kilkodniowa wyprawa na łono natury, która z pewnością przysporzy wielu przygód i mnóstwa fajnych wspomnień! Kajakiem można pływać też po jeziorze. Planując dłuższą wyprawę z namiotami, warto dowiedzieć się też: „Jakie ciuchy warto zabrać ze sobą na biwak?”.
  3. Jeśli nie wiosłowanie – to może ryby? Fani wędkowania z pewnością nie przepuszczą okazji do tego, by w długi weekend połowić! Przeczytaj też: „Nie bądź leszczem – sprawdź, w co się ubrać na ryby!”.
  4. Kolejny niskobudżetowy pomysł na aktywne spędzenie czasu ze znajomymi – to wyprawa rowerowa. Potrzebne jedynie dwa kółka, odpowiednie ubrania sportowe, woda i trochę prowiantu – i już można ruszać w trasę! Do jazdy można wykorzystać lokalne ścieżki, a bardziej zaprawieni rowerzyści mogą odkrywać nieznane dotąd zakątki okolicy i podziwiać budzącą się do życia przyrodę.
  5. Zresztą nie trzeba nigdzie jeździć, za to można się „szwędać”. Ale żeby nie było, że łazicie bez celu – zabawcie się w geocaching, czyli poszukiwanie skarbów! Aby odkrywać w terenie kolejne skrzynki – wystarczą wygodne ciuchy, obuwie i urządzenie z odbiornikiem GPS.
  6. Warto rozejrzeć się po okolicznych atrakcjach. Być może znajduje się tutaj jakieś muzeum wsi, podupadły zamek, albo można skorzystać z jakiejś nietypowej formy aktywności, jak lot paralotnią, przejażdżki gokartami czy quadami, gra w golfa? A może w okolicy są jakieś bunkry i możliwość zorganizowania gry w paintball?
  7. Gdzie byście nie byli i czego byście nie robili – możecie zorganizować piknik! Każdy bierze coś do jedzenia, rozkładacie koc, ktoś „odpala” gitarę i można chillować cały dzień! A wieczorem? Ognisko!
  8. Nie gorsza może być majówka w mieście. W tym czasie, w wielu miejscowościach, odbywają się imprezy kulturalne, czynne są bary i kluby. Można wyjść ze znajomymi do kina, teatru, skoczyć do pobliskiego parku linowego, escape room’u czy wyjść na spacer.
  9. Albo udajcie się na city break! Wcale nie musicie wybierać miasta, leżącego daleko poza granicami Polski. Zrzuta na paliwo i jedno- lub dwudniowe zwiedzanie można uskutecznić np. u czeskich lub niemieckich sąsiadów! Albo też zwiedzić zakątki nieznanych dotąd miast Polski!
  10. Weekend majowy to też świetna okazja, by nadrobić zaległości serialowe. Możecie zrobić sobie prawdziwy maraton i obejrzeć np. wszystkie sezony „Gry o Tron”.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019
pixel